Бібліотека Університету запрошує на лекцію про історію боротьби за особисту й мистецьку ідентичність Леопольда Левицького

Науково-технічна бібліотека Львівської політехніки
Заставка до матеріалу

20 грудня Науково-технічна бібліотека Національного університету «Львівська політехніка» запрошує на лекцію «Життя і творчість Леопольда Левицького: історія боротьби за особисту й мистецьку ідентичність», яку прочитає Оксана Жмурко, кандидат мистецтвознавства, завідувачка Художньо-меморіального музею Леопольда Левицького відділу Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького.

Леопольд Левицький – живописець, графік, скульптор, громадський діяч, чия творчість і суспільна позиція яскраво позначилась на розвитку українського мистецтва другої половини ХХ століття. Особистість митця сформувалась під впливом європейського модернізму. Він навчався в Кракові та Парижі. Більшу частину творчого життя провів у Львові.

Леопольд Левицький належав до тих особистостей, чий творчий доробок заклав підґрунтя для розвитку наступних поколінь. Він один з небагатьох львівських митців, чия художня спадщина ввійшла у контекст мистецьких процесів центрально-східної Європи середини ХХ століття, і є прикладом того, як, ідучи на вимушений компроміс із панівною ідеологією, не втратити власного творчого обличчя, не зрадити себе й не зашкодити іншим. Не викладаючи жодного дня, він мав учнів і послідовників. Концептуальним стрижнем життєвого і творчого шляху Леопольда Левицького був гуманізм – величезна любов до людини і шанобливе ставлення до життя у всіх його проявах.

Лекція відбудеться у читальному залі бібліотеки (вул. Професорська, 1). Вхід вільний.

Початок о 17:30.