17 вересня 2015 року, напередодні проведення у Верховній Раді України Круглого столу «Українські діти в сучасних кризових умовах. Особливості національного і патріотичного виховання», делегація від Національного університету «Львівська політехніка» та Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою зустрілася з Сергієм Касянчуком – директором Представництва Світового Конгресу Українців у Києві.
На зустрічі Львівську політехніку та МІОК представляли: Роман Корж, проректор з науково-педагогічної роботи Університету, Ірина Ключковська, директор МІОКу, Ярина Турчин, директор Інституту гуманітарних та соціальних наук Львівської політехніки, Андрій Яців, заступник директора МІОКу, а також Оксана П’ятковська, Олеся Палінська, Юрій Марусик, Наталія Мартинишин та Любов Литвин – співробітники МІОКу.
Сергій Касянчук зазначив, що Світовий Конгрес Українців високо цінує роботу МІОКу, спрямовану на підтримку діаспори, підкреслив, що Інститут – чи не єдина організація в Україні, яка системно працює для світового українства, а також висловив подяку від імені СКУ ректорові Національного університету «Львівська політехніка» професору Юрієві Бобалу за сприяння у роботі МІОКу.
Сергій Касянчук розповів про якісно новий рівень роботи СКУ в Україні та налагодження ефективної співпраці з різними гілками влади України на найвищому рівні.
Учасники зустрічі порушили питання про співпрацю між Україною і світовим українством, про підтримку і матеріальну допомогу від діаспори для постраждалих учасників АТО та їхніх сімей, про потребу чіткої координації дій численних волонтерських організацій і створення координаційних об’єднань для їхньої ефективної роботи, про різні види допомоги (психологічну, соціальну тощо) переселенцям із зони проведення АТО, про порушення прав людини в Криму.
На зустрічі було обговорено проблеми української освіти за кордоном, а саме потребу безкоштовних курсів для викладачів та вчителів, котрі навчатимуть предметів українознавчого циклу в українських школах за кордоном. Учасники зустрічі погодилися з тим, що потрібен постійний моніторинг українських шкіл за кордоном, а також постійна співпраця і обмін досвідом між вчителями української мови з різних країн світу. Сергій Касянчук висловив вдячність МІОКу за підтримку українського шкільництва за кордоном, за реалізацію проекту МІОКу «Крок до України» і створення підручників з української мови як іноземної.
Обговорюючи також нові Методичні рекомендації щодо національно-патріотичного виховання у загальноосвітніх навчальних закладах України та Концепцію національно-патріотичного виховання дітей і молоді, учасники зустрічі дійшли висновку, що ці документи обов’язково мають бути доповнені пунктами, що стосуються історії та культури української діаспори.
На завершення Ірина Ключковська подарувала Сергієві Касянчуку книгу «Життя – Тобі…», подякувала за конструктивну розмову і високу оцінку роботи Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка», а також передала Євгенові Чолію, президенту Світового Конгресу Українців, вітання від ректора Університету професора Юрія Бобала та запевнила у готовності до подальшої співпраці.