Другий рік поспіль у Львівській політехніці відбулися «Дні італійської культури». Цьогоріч упродовж тижня, з 13 до 19 березня, наш університет відкривав для студентів і викладачів культурну спадщину та сучасні досягнення Італії. Цю подію організував від Львівської політехніки Центр італійсько-українського співробітництва «Леонардо да Вінчі» (керівник Орест Василько) та Центр міжнародної освіти (керівниця Наталія Гоц). Велику допомогу в організації заходу надав Італійський інститут культури в Україні (директор Карло Колонелла).
Події розпочалися концертом духовної музики за участю львівського вокального колективу A cappella Leopolis, під час якого звучали твори XVI–XVII століть епохи Відродження. В урочистості взяли участь представники посольства Італії, духовенство Латинського кафедрального собору, представники Львівської політехніки.
Упродовж наступних днів у заходах брали участь також і студенти різних інститутів нашого університету. Так, майбутні дизайнери, які навчаються в Інституті архітектури та дизайну, мали нагоду взяти участь у конференції на тему «Створюючи цінність: інклюзія, інновація та сталість». Спікерами заходу були: проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародних зв’язків Наталія Чухрай, директор Італійського інституту культури Карло Колонелла та координатор проєкту «Щире серце» Оксана Лис. Спікери поділилися своїм досвідом інноваційних підходів у розвитку архітектури та дизайну, підтримці інклюзивних ініціатив простору офісних приміщень і сталого розвитку.
Після урочистостей відбулось підписання угоди про співпрацю між Львівською політехнікою та Італійським інститутом культури в Києві, що передбачає кооперацію у сфері освіти, спільної науково-дослідної діяльності, інноваційних технологій та культурних заходів.
Серед подій, які наповнювали «Дні італійської культури у Львівській політехніці», було обговорення творення фотографії як витвору мистецтва. У межах події Інститут фотографії організував у режимі онлайн виставку «Tirittico. Італійські письменники під об’єктивом». Вона показала історію трьох італійських літературних шедеврів за допомогою фотографії: «Пригоди Піноккіо» Карло Коллоді, «Заручені» Алессандро Манцоні та «Розділений навпіл віконт» Італо Кальвіно. Упродовж багатьох років ці фотографії творили випускники дворічного професійного курсу під час семінару з літератури та фотографії, який проводив Роберто Мутті, куратор, історик мистецтва та член наукового комітету Міланського фотофестивалю.
Роберто Мутті також зробив відеопрезентацію проєкту для присутніх у залі студентів і викладачів Львівської політехніки, переважно з Інституту архітектури та дизайну і кафедри журналістики та засобів масової комунікації Інституту права, психології та інноваційної освіти.
В онлайн-форматі відбулося урочисте відкриття виставки «Молоді таланти-фотографи» студентки з України Анастасії Жданової. Це серія кадрів зруйнованих війною міст в Україні. Виставка по-особливому вразила, оскільки дівчина та її сім’я самі пережили ці події під час бомбардувань російськими окупантами.
Із завершальним словом виступила директорка Центру міжнародної освіти Львівської політехніки професорка Наталія Гоц.
Також у межах «Днів італійської культури у Львівській політехніці» відбулася презентація Фабіо Конверті «Середземноморська дієта як нематеріальна спадщина ЮНЕСКО».
Завершальною подією тижня італійської культури став майстер-клас Cooking demo, під час якого відомий італійський кухар ресторану BANKHOTEL у Львові Стефано Антоніоллі провів урок із приготування ризото з білими грибами, яке є однією з найвідоміших та улюблених страв італійської кухні. Бренд-шеф також поділився своїм багатим досвідом та лайфхаками, які допомагають зробити кожну страву справжнім шедевром. Він розповів про історію італійської кухні, її традиції та особливості, що зробило цей майстер-клас цікавою мандрівкою у культурологію країни.