Завершилося дев’ятимісячне стажування у Центрі прав людини Школи права Університету Міннесоти (University of Minnesota Human Rights Center) Оксани Баскакової, викладачки кафедри теорії права та конституціоналізму Навчально-наукового інституту права, психології та інноваційної освіти Національного університету «Львівська політехніка».
Сама стипендіатка програми для молодих дослідників Fulbright Research and Development 2023–2024 розповідає про це так:
– Що ж дав мені Fulbright як молодій науковиці та викладачці (а саме на таких розрахована програма)? Насамперед – остаточне усвідомлення того, що можна ІНАКШЕ. Що повинно бути ІНАКШЕ. Що університет – це передусім місце науки, а не бюрократії та непотрібних папірців. Що викладачі не мають бути втомлені вже на початку семестру через непідйомне навантаження парами, звітами та публікаційними вимогами! І що відносини між усіма учасниками навчального процесу повинні ґрунтуватися на безмежній повазі, вірі та підтримці.
У своїй заявці я писала, що Україна сьогодні бореться не лише за звільнення своїх територій від росії, але й за звільнення від радянсько-російського впливу на всі сфери життя, включно з наукою та освітою. Я вірю, що разом з іншими українськими фулбрайтерами ми зможемо допомогти Україні досягти рівня, де наука й освіта базуються на інноваціях, критичному мисленні та, передусім, людяності, а не на шаблонних вимогах і втомливій бюрократії.
Кожна хвилина мого стажування в Університеті Міннесоти, кожна лекція, розмова й дослідницька сесія принесли мені більше, ніж я очікувала. І тепер я точно знаю: Україна може і повинна розвиватися по-іншому – без тягаря «привидів» минулого.