У Політехніці відбулося урочисте засідання кафедри менеджменту і міжнародного підприємництва Національного університету «Львівська політехніка» з нагоди 30-річчя від її заснування.
Кафедру менеджменту і міжнародного підприємництва створено за наказом ректора в червні 1991 року в складі 5 осіб.
Успішний та яскравий 30-річний період розвитку кафедри менеджменту і міжнародного підприємництва свідчить про самовіддану працю керівника-засновника кафедри професора Кузьміна Олега Євгеновича та колективу однодумців, яким притаманна висока професійність, талановитість, мобільність та вміння долати труднощі. За цей період здобуто чимало високих досягнень:
- сформовано колектив висококваліфікованих, талановитих, працьовитих та прогресивних науково-педагогічних працівників. На сьогодні до складу кафедри входять 55 викладачів, серед яких 95% НПП мають наукові ступені доктора і кандидата економічних наук, учені звання доцентів та професорів, є практиками та експертами, стипендіатами національних премій та міжнародних ґрантів, проєктів. Чимало викладачів та роботодавців є нинішні й колишні випускники кафедри. Викладачі мають сертифікати В2, що підтверджує знання іноземної мови. Також щороку НПП підвищують кваліфікацію не лише в Україні, а й за кордоном. Науковці постійно видають підручники та навчальні посібники з професійних навчальних дисциплін, окремі з яких стають уже знаними книгами, які мають постійний попит – наприклад, підручник Кузьміна О.Є. «Менеджмент». Перші примірники цього підручника надруковано ще 1995 р.;
- на кафедрі з ініціативи Кузьміна О.Є. започатковано школу менеджменту, яка нині активно розвивається ;
- у 2019 р. ІНЕМ – бронзовий призер міжнародної асоціації роботодавців – Business Graduate Association. Саме працівники кафедри ММП взяли на себе основну роботу з підготовки документів щодо членства інституту в цій асоціації;
- реалізуються освітні програми за спеціальностями 292 «Міжнародні економічні відносини» та 073 «Менеджмент» на всіх рівнях вищої освіти як українською, так і англійською мовами. Освітні програми відповідають стандартам вищої освіти та вимогам НАЗЯВО щодо якості освітніх послуг. Власне, все це підтверджено сертифікатами про акредитацію, а освітньо-наукова програма «Міжнародні економічні відносини» для третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти отримала ще й зразкову акредитацію;
- підготовлено тисячі випускників-фахівців з галузі міжнародної економіки, управління інноваційною діяльністю та бізнес-адміністрування. Чимало з них під час навчання проявили свої творчі та інтелектуальні здібності, здобувши право мати стипендії Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України; іменні стипендії Національного університету «Львівська політехніка». Проявляли свої таланти на всеукраїнських олімпіадах, конкурсах наукових робіт, дипломних проєктів, міжнародних та всеукраїнських науково-практичних конференціях, брали активну участь у програмах міжнародної академічної мобільності;
- налагоджено тісні зв’язки з роботодавцями, які системно беруть участь у забезпеченні якості вищої освіти за освітніми програмами кафедри;
- закріплено лідерські позиції у рейтингу випускаючих кафедр Національного університету «Львівська політехніка», зокрема за результатами 2014 – 2015 н.р. та 2016 – 2017 н.р. кафедра входила до першої трійки кафедр-лідерів;
- успішно реалізовано міжнародні проєкти Еразмус+ національного рівня (EDUQAS, DocHub) та різних інших напрямів (КА1, Жан Моне);
- активно реалізуються госпдоговірні теми;
- за кошти міжнародних проєктів оновлено комп’ютери-ноутбуки, придбано дві інтерактивні дошки та оснащено комп’ютерну лабораторію кафедри ММП, де провадять лабораторні заняття.
На ювілейному засіданні були присутні: директор Навчально-наукового інституту економіки і менеджменту, доктор економічних наук, професор, ініціатор створення кафедри Кузьмін Олег Євгенович, завідувач кафедри менеджменту і міжнародного підприємництва, доктор економічних наук, професор Пирог Ольга Володимирівна, проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародних зв’язків Львівської політехніки, доктор економічних наук, професор кафедри менеджменту організацій Чухрай Наталія Іванівна, а також професорсько-викладацький склад кафедри, партнери кафедри та навчально-допоміжний персонал кафедри.
З вітальним словом та побажаннями до присутніх звернулася проректор із науково-педагогічної роботи та міжнародних зв’язків НУ «Львівська політехніка», д.е.н., проф. Чухрай Наталія Іванівна: «Вітаю колектив кафедри з 30-річчям, що є цьогоріч дуже символічною датою, від імені ректорату, від ректора Бобала Юрія Ярославовича, який передає всім щирі вітання. 30 років – це по суті період нашої Незалежності і є для всіх нас, звичайно, знаковим. Передовсім тому, що, отримуючи Незалежність, Україна потребувала нових фахівців, нового типу мислення для налагодження таких галузей, як міжнародна економіка, міжнародні відносини, підприємництво. Олег Євгенович Кузьмін є ініціатор створення кафедри ММП і я гадаю, що тут є присутні, які пам’ятають перші кроки кафедри. Тоді все було актуально і по-новому, і ті нинішні спеціальності: 292 «Міжнародні економічні відносини», 073 «Менеджмент» на бакалаврських та магістерських рівнях, і освітні програми, докторантура, докторська рада. Також як проректор із міжнародних зв’язків хотіла би відзначити, що кафедра менеджменту і міжнародного підприємництва є надзвичайно активна. За індексами міжнародної активності – кафедра в чільних перших рядах, адже тут є ціла команда, у якої багато значних здобутків у міжнародних освітніх програмах. Це міжнародний аспект, що посилює і покращує якість освітніх програм, імідж кафедри. Також кафедра, інтегруючи свою діяльність зі світовим науковим процесом, здобуває міжнародні позиції, міжнародні акредитації ІНЕМ на чолі з Олегом Євгеновичем. Процес є складний і новий для Політехніки і я гадаю, що й для багатьох в Україні загалом. Проте зараз ми бронзові призери Бізнес-асоціації випускників (Business Graduates Association – BGA, м. Лондон)».
Засновник кафедри менеджменту і міжнародного підприємництва, директор ІНЕМ, д.е.н., проф. Кузьмін Олег Євгенович відзначив: «30 років – це строк не малий, але він ще, скажімо, більш важливий через те, що кафедра фактично була створена майже одночасно з проголошенням Незалежності України. Тоді стало зрозуміло, що потрібно по-новому підходити до навчального процесу, до підготовки фахівців, які почали з’являтися в нашій міжнародній економіці. Передовсім були потрібні такі фахівці, які могли б управляти великими підприємствами, товариствами з обмеженою відповідальністю, акціонерними товариствами, новими об’єднаннями й фінансовими структурами і т.д. Можна сказати, що цього всього не було. Були фахівці, яких навчали стандартних речей, проте у них не було тих знань і навичок, які потрібні в галузі управління підприємством».
Завідувач кафедри менеджменту і міжнародного підприємництва, д.е.н., проф. Пирог Ольга Володимирівна зазначила: «З моменту обрання завідувачем кафедри намагаюся підтримувати традиції. На кафедрі працює колектив творчих, мотивованих, відданих людей, які виконують завдання, пов’язані з освітньою, науковою, міжнародною, організаційною діяльністю. Викладачі кафедри видали підручники, які, можна сказати, є «класикою» в галузі менеджменту й міжнародної економіки.
Гордістю кафедри є студенти – креативні, відповідальні, які прагнуть досягти в житті багатьох висот. Це стосується не тільки освітньої діяльності, а й наукової й міжнародної діяльності.
На кафедрі менеджменту і міжнародного підприємництва розвивається співпраця з нашими роботодавцями, які сьогодні присутні на засіданні. Вони брали участь при акредитуванні освітніх програм, зокрема «Міжнародні економічні відносини» і приємно те, що випускники нашої кафедри й надалі підтримують кафедру, відгукуються на наші запрошення й запити. Онлайн також присутні двоє роботодавців, які підтримують нашу освітню програму на бакалаврському і магістерському рівнях. Дуже активно беруть участь при викладанні навчальних дисциплін».
До вітань кафедри приєдналися колеги з ІНЕМ: завідувач кафедри економіки підприємства та інвестицій, к.е.н., проф. Козик Василь Васильович та завідувач кафедри фінансів, д.е.н., проф. Алєксєєв Ігор Валентинович, також науково-педагогічні працівники, старожили кафедри: к.е.н., доц. Голомовзий Віктор Миколайович, д.е.н., проф. Георгіаді Неллі Георгіївна та к.е.н., проф. Чернобай Ліана Іванівна.
Під час урочистого засідання відбулося нагородження професорсько-викладацького складу кафедри менеджменту і міжнародного підприємництва, роботодавців, партнерів і навчально-допоміжного персоналу. Їх нагородили грамотами, нагрудними знаками з посвідченнями, цінними подарунками, дипломами, подяками за успіхи в організуванні та здійсненні науково-педагогічної діяльності та науково-дослідної роботи, за підготовку наукових та науково-педагогічних кадрів, за успішне виконання науково-дослідних робіт та впровадження сучасних методів навчання й виховання молоді, та з нагоди 30-річчя.