Керівниця Центру безоплатної правової допомоги прочитала лекцію «Ольга Басарабова – борчиня за українську державність»

Центр безоплатної правової допомоги Львівської політехніки
Фрагмент афіші заходу

Нещодавно в ЇЇлекторії «Творчині Української дійсности» відбулась онлайн-лекція «Ольга Басарабова – борчиня за українську державність». Ольга Басараб – розвідниця, зв’язкова Євгена Коновальця, громадська діячка Галичини початку XX століття, організаторка благодійної діяльности, учасниця Українського жіночого союзу (Відень), Союзу українок (Львів), Комітету допомоги пораненим і полоненим (Відень), Комітету допомоги цивільному населенню (Відень), дипломатка УНР і ЗУНР, членкиня першої жіночої чоти УСС.

Під час заходу було обговорено такі питання:

• Ольга Басарабова з Левицьких, начерк життєпису: дитинство та юність;
  • «Йти в УСС чи заміж?» – діяльність у спортивно-військовому товаристві «Січ»;
  • діяльність Ольги Левицької-Басараб у роботі диппредставництв ЗУНР та УНР;
  • членство в підпільній УВО: розвідницька діяльність;
  • Ольга Басараб – патронка українських жіночих обʼєднань (дотичність до українського жіночого руху);
  • «Вмираю, замучена, помстіть» – трагічна загибель Ольги Басараб.

Лекторкою була Ірина Перів, аспірантка, асистентка кафедри теорії права та конституціоналізму Інституту права, психології та інноваційної освіти Національного університету «Львівська політехніка», керівниця Центру безоплатної правової допомоги, голова громадської організації «Ярій».