Музика – його вічна любов: студенти ІКТА із завідувачкою катедри української мови відвідали виставу «Червона рута»

Катедра української мови Львівської політехніки
Фото з вистави

Культурно-просвітницька діяльність є невід’ємним складником освітнього процесу катедри української мови Національного університету «Львівська політехніка». Викладачі активно залучають студентів до участи в культурно-мистецьких заходах, що відбуваються у Львові, сприяючи їхньому духовому збагаченню та розширенню світогляду.

Студенти Інституту комп’ютерних технологій, автоматики та метрології (група КІ-101) зі своїм викладачем, завідувачкою катедри української мови Зоряною Куньч, відвідали виставу «Червона рута», присвячену життю і творчості Володимира Івасюка – легендарного композитора, автора пісні, що стала символом української музики. Постановка розкрила його талант, любов до рідної землі та трагічну долю, залишивши незабутнє враження в серцях глядачів.

Через поєднання музики, театрального дійства та емоційного заглиблення в біографію митця, студенти мали змогу відчути велич його спадщини та замислитися над силою національної ідентичности. Блакитноокий романтик, невибагливий естет, дотепний веселун і відданий син України. Володимир Івасюк – ім’я, яке вперше голосно прозвучало на «Пісні року-71», коли 21-річний композитор із Кіцманя подарував світу «Червону руту». Миттєва слава не змінила його чистої натури: простий у спілкуванні, щедрий на подарунки, відвертий із друзями.

«Старий, в таких кольорах ні працювати, ні жити не можна!» – любив повторювати він, бо відчував світ барвисто, а не чорно-біло. Його пісні вдихнули жовто-сині кольори в радянську Україну, закохуючи слухачів у карпатські гори, бистрі ріки та зоряні ночі.

Час став жорстоким, а його творчість – вічною. Його називають величчю особистости, кодом нації, генієм української пісні, невмирущим талантом. Проте найціннішим залишилась його юнацька мрія – знайти загадкову гірську квітку щастя. Дорогу до неї він проклав для нас через щирість, вірність і любов до рідної землі.

Живе спілкування з театральним мистецтвом дозволило кожному глибше відчути актуальні проблеми й осмислити їх через призму особистих переживань.

Фото з вистави Фото з вистави Фото з вистави Фото з вистави