Науково-технічна бібліотека Львівської політехніки долучилася до Днів європейської спадщини

Олександра Ливицька, студентка четвертого курсу факультету журналістики ЛНУ імені Івана Франка
Фото із заходу в НТБ

У межах цих заходів 13 вересня лекцію «Технічна вища школа у Львові в мережі закладів політехнічної освіти у Центральній Європі у ХІХ – на початку ХХ ст.» прочитала завідувачка відділу дослідження книжкового фонду, кандидатка історичних наук, доцентка Уляна Уська. Лекторка акцентувала на місці та ролі Львівської політехніки в мережі австрійських шкіл, ознайомила присутніх з історією формування закладів політехнічної освіти у Празі, Відні, Граці, Львові та Брно. Тоді до єдиної мережі входили заклади середньої та вищої політехнічної освіти, реальні школи створювали паралельно з вищими школами, а на зламі ХІХ – початку ХХ ст. зростала кількість промислових, а згодом і приватних шкіл.

Наступного дня, 14 вересня, дослідниця історичної групи Науково-технічної бібліотеки Ірина Шалата-Барна прочитала лекцію «Ті, що кинули виклик епосі: “Жіноче обличчя” Львівської політехніки». Лекторка розповіла про складнощі, з якими стикалися жінки, що прагнули здобути освіту, а особливо освіту в закладі технічного спрямування. Дослідниця озвучила знайдені факти й акцентувала увагу присутніх на окремих жіночих постатях, які спричинилися до розвитку нашого університету.

Обидва заходи модерувала Наталія Філевич, а пригощали присутніх слухачів «Кава Старого Львова» і фабрика Biscotti.

Фото із заходу в НТБ Фото із заходу в НТБ