14 грудня 2021 року науковці катедри української мови Національного університету «Львівська політехніка» презентували результати своїх досліджень під час Міжнародної наукової конференції «Мова, культура і суспільство».
До участи в конференції долучилося близько ста науковців із різних куточків України, а також Польщі, Сербії, Сполучених Штатів Америки, Німеччини. Організаторами цього величного наукового заходу стали Варшавський університет, Вроцлавський університет, Львівський національний університет імені І. Франка, Бєлградський університет. Було презентовано й обговорено найактуальніші проблеми сучасної лінгвістики. Зокрема, продискутовано питання теорії мови, термінології та лексикографії, ролі мови й культури в суспільних процесах, ідентичности та онімного простору як штрихів до образу суспільства, територіального та функційного вимірів мови, її системи й структури. Ґрунтовно проаналізовано також і гіперважливу в нинішній українській дійсності проблему національної безпеки та політики як чинників впливу на мову, культуру й суспільство.
Науковці катедри української мови Львівської політехніки виклали свої думки з приводу порушуваних питань і презентували свої доповіді, в яких показали висліди власних досліджень на такі теми:
- Куньч З. Й. «Мовна компетентність майбутнього журналіста в контексті спецкурсу з термінознавства»;
- Фаріон І. Д. «Соціолінгвальний контекст правописної кодифікації української мови».
![Програма онлайн-конференції](/sites/default/files/styles/fotorama_1200x800/public/2021/12/15/para/gallery/um-foto2.png?itok=k3RAT7Le)
![Скріншот з онлайн-конференції](/sites/default/files/styles/fotorama_1200x800/public/2021/12/15/para/gallery/um-foto3.png?itok=7Dkt1T0N)
![Скріншот з онлайн-конференції](/sites/default/files/styles/fotorama_1200x800/public/2021/12/15/para/gallery/um-foto4.png?itok=G5WSfXLW)
![Скріншот з онлайн-конференції](/sites/default/files/styles/fotorama_1200x800/public/2021/12/15/para/gallery/um-foto5.png?itok=i3fU2CS9)