Ця урочистість з нагоди вручення обласної премії в галузі наукових досліджень відбувалася у Львівському будинку вчених у Всесвітній День науки. Тут зібралася наукова еліта міста та області, аби вшанувати досягнення своїх колег. Вже кілька років поспіль працівникам установ НАН України та вищих навчальних закладів обласні очільники вручають у цей день премії.
До присутніх із вітаннями звернулися голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка та голова Західного наукового центру НАН України академік Зіновій Назарчук. Вони підкреслювали роль сучасної науки та науково-технічного прогресу у зміцненні економіки й обороноздатності країни, підвищенні рівня життя людей.
Розпорядженням голови облдержадміністрації цьогоріч для знаних і досвідчених вчених встановлено 20 премій розміром по 12 тисяч 200 гривень кожна, а для талановитих молодих дослідників – 88 премій розміром по 8 тисяч 560 гривень.
Серед нагороджених – велика група науковців Національного університету «Львівська політехніка». Премію отримав відомий вчений у галузі енергетики доктор технічних наук професор Орест Лозинський з Інституту енергетики і систем керування.
Відзначилися й молоді науковці – Назарій Андрущак (Інститут комп’ютерних наук та інформаційних технологій), Юрій Білецький (Інститут енергетики та систем керування), Катерина Дорошкевич (Інститут економіки та менеджменту), Роман Корецький (Інститут телекомунікацій, радіоелектроніки та електронної техніки), Володимир Красінський (Інститут хімії та хімічних технологій), Олена Ланець (Інститут інженерної механіки та транспорту), Ярослав Лисейко (Інститут гуманітарних та соціальних наук), Оксана Пекарчук (Інститут архітектури), Богдан Русин (Інститут будівництва та інженерії довкілля), Ігор Савчин (Інститут геодезії), Роман Швець (Інститут прикладної математики та фундаментальних наук), Сергій Шишковський (Інститут післядипломної освіти).
Виступаючи під час нагородження, професор Орест Лозинський нагадав присутнім відомі слова Джона Кеннеді: «Не запитуй, що Америка зробила для тебе, запитай себе, що ти зробив для Америки».
– Ми, українські вчені, – наголосив він, – повинні сказати, що зробили і що будемо робити для держави. Інститут енергетики і систем керування, який я очолював останні 14 років, завжди активно реагував на актуальні проблеми великої енергетики, потужної електрометалургії, нафтовидобутку, перекачування газу тощо. Минулого року інститут зайняв нішу Севастополя у підготовці фахівців для атомної енергетики. Сподіваюся, що через рік-другий Львів стане потужним центром підготовки фахівців цієї галузі.
Професор Орест Лозинський сердечно подякував за високу оцінку наукового доробку львівських політехніків.