Перші наукові магістри кафедри ЕКС Інституту енергетики та систем керування захистили дипломні роботи

Ірина Мартин, тижневик «Аудиторія»
Випускники наукової магістратури кафедри ЕКС

Випускники наукової магістратури кафедри електромехатроніки та комп’ютеризованих електромеханічних систем ІЕСК захистили дипломні роботи.

Десятеро студентів упродовж двох років навчалися в науковій магістратурі. І сьогодні вони перед поважною комісією представили свої роботи. Мар’ян Лучко самотужки виготовив автономну сонячну систему з вільним трекером і координатним налаштуванням, що дає змогу стежити за сонцем. Олексій Мандрика продемонстрував цікаве розроблення системи керування автономною вітроенергетичною установкою зі системою нагромадження електричної енергії, що реалізовано у вигляді акумуляторної батареї та суперконденсаторного модуля. А Василь Косюк, використовуючи сучасні модельні середовища, дослідив копальний механізм, ураховуючи окружність механічної частини. Тож дипломні проекти цікаві та різні – з великим науковим здобутком, а також із практичним спрямуванням.

– Навчання перших наукових магістрів оцінюю позитивно. Звісно, доводиться критично відбирати вступників. Із такими студентами можна виконувати роботи на рівні початкових наукових досліджень, – каже виконувач обов’язків завідувача кафедри Ігор Щур.