Політехніка – традиційно серед ЗВО України з найвищою винахідницькою активністю у І кварталі 2024 року

За матеріалами сайту «ЄвроОсвіта»
Заставка до матеріалу

Попри повномасштабну війну рф проти України у сфері інтелектуальної власності є успіхи: показники надходження заявок на об’єкти промислової власності у І кварталі 2024 року зросли майже на 30% порівняно з аналогічним періодом 2023-го. При цьому кількість поданих заявок на торговельні марки (6524) перевищила не лише минулорічний, а й показник 2020 року.

Загалом, порівнюючи аналогічні періоди 2023 та 2024 років, можна констатувати, що показники надходження заявок на корисні моделі (39,9%) та на торговельні марки (33,9%) значно зросли, проте кількість заявок на промислові зразки залишилась майже без змін, а кількість винаходів дещо знизилась (7,9%).

Найактивнішими серед закладів вищої освіти, підпорядкованих Міністерству освіти і науки України, у І кварталі 2024 року були:

1. Харківський національний університет повітряних сил імені Івана Кожедуба – 27 заявок;
  2. Дніпровський державний аграрно-економічний університет – 24;
  3. Вінницький національний технічний університет – 24;
  4. Український державний університет залізничного транспорту – 23;
  5. Національний університет «Львівська політехніка» – 22.

Докладніше – на сайті «ЄвроОсвіта».