Політехніки взяли участь у конференції «130 років Крайової виставки 1894 року – початки електрифікації Львова»

Кафедра інтелектуальної мехатроніки та роботики
Фото з конференції

20 червня 2024 року на базі Центру міської історії Центрально-Східної Європи відбулась конференція, присвячена активізації електрифікування Галичини, пов’язаній із появою в 1894 році першого електричного трамваю у Львові та першої електричної станції, покликаної забезпечувати його роботу.

Сто тридцять років тому на околиці Стрийського парку відбувалася Крайова виставка, покликана продемонструвати досягнення Галичини та Володимирії, для підвезення відвідувачів до якої споруджено першу в Україні лінію електричного трамваю. У проєктуванні цієї лінії активно брали участь викладачі Львівської політехніки й, передовсім, перший керівник кафедри електротехніки професор Роман Дзєсьлєвскі.

Серед учасників були працівники Центру міської історії Центрально-Східної Європи, Музею історії електрифікації Львівщини, ПрАТ «Львівобленерго», а також делегація Товариства польських електриків на чолі з президентом професором Славоміром Цєсліком. У режимі віддаленого зв’язку брали участь проф. Єжи Гіцкєвіч (Ополє, Польща) та Єжи Барглік (Катовіце, Польща).

Національний університет «Львівська політехніка» представляли професори Михайло Дорожовець, Орест Івахів (виголосив дві доповіді), Андрій Лозинський, Петро Стахів і старший викладач Андрій Кузик.

Тематика конференції охоплювала чотири секції, а саме:

1. «Крайова виставка 1894 року як явище і рушійний фактор змін у Львові» (4 доповіді);
  2. «За лаштунками Крайової виставки: дієвці, що забезпечили виставку електричним світлом» (4 доповіді);
  3. «Технічна освіта у Львові перед викликами часу» (3 доповіді);
  4. «Збереження пам’яті про початки електрифікації міста: кейс Музею історії електрифікації Львівщини» (2 доповіді).

За матеріалами наукового зібрання ПрАТ «Львівобленерго» опублікувало збірник праць.

Конференція збагатила слухачів новими знаннями, отримала позитивну оцінку й започаткувала тематику нових досліджень.

Фото з конференції Фото з конференції Фото з конференції Фото з конференції