Представники Університету взяли участь у стартовій зустрічі проєкту CONN’COR програми Erasmus+

Кафедра загальної фізики Львівської політехніки
Фото із зустрічі у Франції

7–8 листопада у французькому місті Gif-sur-Yvette представники Національного університету «Львівська політехніка», Бялостоцької політехніки (Польща), університету CentraleSupelec (Франція) та університету в Нішу (Сербія) зібралися для стартової зустрічі за проєктом CONN’COR, який фінансує програма Erasmus+. Проєкт під назвою «З’єднати, порівняти та відновити для спільного майбутнього з Україною: акцент на викладанні електротехніки» спрямований на сприяння співпраці та вдосконалення освітніх підходів у галузі електротехніки, електроніки та суміжних технічних дисциплін.

До складу команди Львівської політехніки ввійшли координаторка проєкту, доцентка кафедри загальної фізики Інституту прикладної математики та фундаментальних наук Ірина Мороз, професорка Ірина Яремчук, завідувачка кафедри електронної інженерії Інституту телекомунікацій, радіоелектроніки та електронної техніки, та професорка Оксана Гоголюк, завідувачка кафедри теоретичної та загальної електротехніки Інституту енергетики та систем керування. Координаторами від партнерських установ є професор Ярослав Макал (Польща), доцентка Емілі Авіньйон-Месельдзія (Франція) та професор Ґоран Джорджевич (Сербія). Впродовж двох днів напружених дискусій команди окреслювали детальні кроки для запуску та реалізації проєкту.

CONN’COR стартував 1 листопада і триватиме один рік. Одним із важливих завдань є налагодження комунікації українських студентів, які не мають змоги виїхати за кордон через війну, з їхніми ровесниками з Польщі, Сербії та Франції. Це включатиме онлайн-обговорення навчання в Україні в умовах війни та проведення циклу лекцій про стійкість енергетичного сектору в умовах воєнного часу, введення нових тем з електротехнічної інженерії у програми відповідних навчальних дисциплін і психологічні аспекти адаптації викладачів та студентів до викладання й навчання в критичних умовах. Також до сфери діяльності проєкту входить формування нових курсів, орієнтованих на реконструкцію електричних і комунікаційних мереж, створення домашніх лабораторій, обмін українським досвідом навчання у складних умовах і, нарешті, дії для посилення узгодженості у викладанні відповідних дисциплін.

Участь Львівської політехніки у проєкті CONN’COR передбачає реалізацію чотирьох ключових цілей:

  1. забезпечити ефективну комунікацію між студентами всіх партнерських установ;
  2. посилити мережу співпраці між університетами для довготривалого партнерства;
  3. підвищити кваліфікацію викладачів у підготовці освітніх та наукових проєктів;
  4. надати партнерам з інших країн можливість ознайомитися з труднощами, з якими стикаються українські викладачі та студенти, а також методами їх подолання.

Дводенна стартова зустріч стала початком важливої співпраці, яка закладає основу для плідного року, спрямованого на вдосконалення освітніх практик у непрості часи. Впродовж цих двох днів пролунало багато чудових ідей, і на світ з’явилася нова команда. Віримо, що участь викладачів нашого університету в цьому проєкті стане важливим кроком у розробленні нових підходів і методик, які допоможуть підвищити якість вищої освіти в Україні та будуть цінною підтримкою для наших колег і студентів.

Фото із зустрічі у Франції Фото із зустрічі у Франції Фото із зустрічі у Франції Фото із зустрічі у Франції Фото із зустрічі у Франції Фото із зустрічі у Франції Фото із зустрічі у Франції Фото із зустрічі у Франції Фото із зустрічі у Франції Фото із зустрічі у Франції Фото із зустрічі у Франції Фото із зустрічі у Франції Фото із зустрічі у Франції Фото із зустрічі у Франції Фото із зустрічі у Франції Фото із зустрічі у Франції Фото із зустрічі у Франції Фото із зустрічі у Франції Фото із зустрічі у Франції