14–16 листопада 2018 року професор Джуліан Фінк з німецького Університету Байройта прочитав у Львівській політехніці три відкриті лекції з циклу «Велика картина. Взаємозв’язок між людською раціональністю, інституціями, ринками та етикою» (The Big Picture. The Connections between Human Rationality, Institutions, Markets & Ethics).
На першій лекції професор Фінк розкрив підхід аналітичної філософії до пояснення дій людини в умовах ринку. Було висловлено й аргументовано тезу про те, що економіка не стільки повинна опиратися на математичний апарат, як на філософське тлумачення людської раціональності, яка тісно пов’язана з інституціями, моральністю та ринками.
Наступного дня лектор розглянув питання природи бізнес-етики – її внутрішню суперечність між отриманням зиску як піклуванням про свій добробут та мораллю як альтруїзмом.
На третій лекції гість Львівської політехніки розповів про те, чому в умовах ринку меншість володіє більшим багатством, а решта має значно менше. Професор Фінк пояснив, з позицій аналітичної традиції, суть і вплив формального чинника – закону й окремо механізмів дії соціальних норм та моралі.
![Професор Джуліан Фінк прочитав для політехніків три лекції](/sites/default/files/styles/fotorama_1200x800/public/2021/3/10/para/gallery/filnimlect-2018-1.jpg?itok=PHLgqwrS)
![Професор Джуліан Фінк прочитав для політехніків три лекції](/sites/default/files/styles/fotorama_1200x800/public/2021/3/10/para/gallery/filnimlect-2018-2.jpg?itok=M9ChDLgz)
![Професор Джуліан Фінк прочитав для політехніків три лекції](/sites/default/files/styles/fotorama_1200x800/public/2021/3/10/para/gallery/filnimlect-2018-3.jpg?itok=mwr-tdJl)
![Професор Джуліан Фінк прочитав для політехніків три лекції](/sites/default/files/styles/fotorama_1200x800/public/2021/3/10/para/gallery/filnimlect-2018-4.jpg?itok=sZwitPtQ)
![Професор Джуліан Фінк прочитав для політехніків три лекції](/sites/default/files/styles/fotorama_1200x800/public/2021/3/10/para/gallery/filnimlect-2018-5.jpg?itok=gebKjV6M)