Днями у Львівській політехніці відбулася чергова робоча зустріч представників Кондитерської корпорації ROSHEN, проректорки зі стратегічного розвитку Лілії Жук, начальника Науково-дослідної частини, начальниці відділу маркетингу та інноватики Ірини Романовської, директора Інституту хімії та хімічних технологій Володимира Скороходи, а також завідувачів та науково-педагогічних працівників кафедр цього інституту.
У межах зустрічі відбулося обговорення подальших напрямів співпраці між Політехнікою та ROSHEN, зокрема програм заохочення викладачів і студентів. Кожна з цих програм має піднапрями, серед яких зокрема індивідуальні доплати викладачам Інституту хімії та хімічних технологій.
– Передовсім ми напрацюємо відповідне положення, яке визначатиме порядок та критерії конкурсного відбору найкращих викладачів. Другий напрям цієї заохочувальної програми для викладацького складу ІХХТ – фінансування участі у закордонних конференціях. Третій напрям – реалізування Програми розвитку компетенцій, важливих для викладача (програма полягатиме у проведенні низки тренінгів за такими напрямами, як дизайн учбових матеріалів та сучасні методи навчання, навички публічних виступів тощо). І четвертий – фінансування доступу до інформаційної бази даних SciFinder – його нещодавно реалізували, – пояснила Лілія Жук.
За пропозицією ROSHEN має бути три категорії індикаторів у відборі кращих викладачів.
– Чи не найважливіший критерій – педагогічна майстерність. Її пропонують оцінювати за результатами анкетування студентів, яке проводитиме ROSHEN самостійно. Другим індикатором оцінювання буде освітня діяльність викладачів. Цей напрям роботи оцінюватимуть за такими критеріями: участь у програмах академічної мобільності, викладання дисциплін англійською мовою, розміщення нових дисциплін у віртуальному навчальному середовищі. І третє – наукова діяльність: зокрема, кількість публікацій в індексованих наукометричних виданнях, – додала Лілія Володимирівна.
Ще один з напрямів співпраці полягає у підтримці студентів: встановлення індивідуальних стипендій, фінансування участі в закордонних конференціях та фінансування лекцій запрошених викладачів із закордонних закладів вищої освіти. Студентів відбиратимуть за показниками академічної успішності та наукової діяльності.