Природа складніша, ніж ми собі уявляємо. У першому законі екології вказано: «Що ми не робили б у природі, кожна наша дія матиме результат: позитивний або негативний». Потрібно знати своє місце в системі і бути «еко».
Майбутнє чистого довкілля, екології усієї планети залежить від кожного з нас. Маленькі кроки дають більше шансів для створення комфортного, чистого, здорового довкілля. Все популярнішим стає такий рух як екоактивізм. Це один зі способів залучення людей до соціальних чи політичних організацій з метою запобігання шкоди навколишньому середовищу. Якщо ви захищаєте природу від впливу людської діяльності, допомагаєте довкіллю і пропагуєте методи допомоги екології (навіть звичайною публікацією у соціальних мережах), то вас вже можна назвати екоактивістом. Екоактивісти піклуються про екологію різними способами: сортують сміття, відмовляються від пластикових пакетів, їздять велосипедами замість автомобілів, замінюють пластикові пляшки на скляні, здають батарейки на утилізацію та папір для вторинної сировини. Не обов’язково бути радикальним екоактивістом: брати участь у мітингах, виступати у судах чи публікувати скандальні матеріали у ЗМІ. Якщо ми хоча б перестанемо смітити довкола себе, то вже мінімально, але допоможемо довкіллю, планеті, а, значить, і собі.
Що ж для студентів Львівської політехніки означає поняття «екологія» і як вони розуміють вислів «бути еко»?
Олександра Янович, студентка першого курсу Інституту телекомунікацій, радіоелектроніки та електронної техніки:
«Заохочую сортувати сміття своїх старших братів»
Екологія – це про те, як жити в світі, не знищуючи його. Я сортую вдома сміття (розділяю його на органічні відходи і пластик) та заохочую до цього своїх старших братів, які живуть не зі мною. Також намагаюся не використовувати пластикові пакети, ношу все в еко-сумці з тканини. Потрібно організовувати різні акції, пов’язані з екологією.
Роман Олійник, студент першого курсу Техніко-економічного коледжу:
«Зміни починати зі себе»
Я думаю, що екологія – це наука, яка в майбутньому врятує світ. А починати потрібно зі себе. Якщо кожен зміниться – планета стане набагато чистіша. Треба здавати макулатуру, металобрухт для повторного використання. Так ми менше вирубуватимемо лісів, менше знищуватимемо планету. Щоб молодь більше ставала «еко», потрібна реклама в соціальних мережах. Дієво знімати відеоролики.
Дарія Васюк, студентка другого курсу Інституту комп’ютерних наук та інформаційних технологій:
«Читаю лідерів думок»
Екологія – це спосіб життя. Потрібно популяризувати авоськи, показувати приклад. Щоб люди не брали в супермаркетах пакетиків, треба забрати їх або ж хоча б зробити не безоплатними. Я намагаюся не брати. Якщо купую яблука, то беру їх просто в руки. Можна провадити інформаційні кампанії, роздавати листівки, рекламувати способи покращення екології в соціальних мережах. Бо молодь читає більше саме в інтернеті. Я, наприклад, дізналася про всі приголомшливі проблеми екології саме звідти, читаю конкретних людей – лідерів думок.
Анна Заскальна, студентка четвертого курсу Інституту гуманітарних та соціальних наук:
«Бути «еко» – бути модним»
Екологія – це те, в чому ми живемо: середовище, в якому ми дихаємо, проживаємо, те, що маємо всередині. З дитинства екологія – навколо нас і вже у старості ми поглинаємо наслідки того, що робили в дитинстві. Нині бути «еко» – це бути модним. Потрібно прибирати все, що нам заважає, засмічує наш простір і внутрішній світ. Йдеться і про спорт, і про харчування, і про навчання. Зовсім нещодавно я почала сортувати сміття. Адже треба починати зі себе.