Студент Львівської політехніки, громадянин росії Антон Калиняк із першого дня добровільно захищав Україну

Ірина Мартин, Центр комунікацій Львівської політехніки
Заставка до матеріалу

Українець за походженням, Антон Калиняк народився поблизу Санкт-Петербурга в сім’ї військовослужбовця. Зростав і проживав там до дорослого віку. Здобув дві освіти — економічну й історичну, завершив аспірантуру.

Історією зацікавився, вже здобувши економічну освіту, тому вступив до магістратури історичного факультету одного з російських університетів. Уже в аспірантурі темою дослідження обрав Чигиринські походи Богдана Хмельницького. Ознайомлюючись із багатьма першоджерелами, молодий науковець перейнявся проблемою збереження для прийдешніх поколінь українських історичних пам’яток, які свідчать про самобутність і самоідентичність нації. З цих міркувань у серпні 2022 року вступив до Львівської політехніки на заочну форму, обравши кафедру історії, музеєзнавства та культурної спадщини.

Коли розпочалося повномасштабне вторгнення російських військ, Антон відразу приїхав з росії в Україну і вже 26 лютого пішов до військкомату. Кілька місяців хлопець проходив військовий вишкіл на полігоні в Десні. Після цього, у складі одного з підрозділів сухопутних військ, його скерували в зону бойових дій на східний напрямок. Спочатку Антон воював під Мар’їнкою. Там зазнав поранення в голову та контузії, мав ушкоджену щелепу. Після короткого лікування, попри таке серйозне поранення, знову поспішив на фронт.

На початку вересня 2023-го Антон Калиняк мав 12-денну відпустку. Використав її на те, щоб разом із дядьком поїхати історичними місцями, завітати туди, де жили його діди-прадіди, відвідати Львів, де навчався. Там вони й роз’їхалися: молодий військовий ще подався до Онуфріївки на Кіровоградщині, а дядько повернувся до столиці.

21 жовтня 2023 року Антона перевели під Авдіївку. А через три дні лейтенант Антон Калиняк, військовослужбовець 26 ОСБ, в/ч А 4028, загинув. Під час обстрілу він накрив собою пораненого побратима…


Стаття про героя – у Книзі пам’яті львівських політехніків.