20 листопада 2019 року відбулося дійство – студенти-міжнародники (групи МВ-22 та МВ-24) з доцентом катедри української мови Оксаною Микитюк відвідали музей Івана Франка. Тішимося, що з нами була завідувач катедри української мови Зоряна Куньч. Ці гостини у Франка були незвичайними, позаяк працівники створили театралізовану зустріч «Франчата про тата», себто розповідь йшла від імени дітей Франка – Петра та Ганни.
Уроки-настанови від екскурсії для наших студентів такі:
- Актуалізовано було найважливіші слова: «моя Батьківщина», «моя Україна», «мій рідний дім», «любов до рідного краю», «батьківські ідеали патріотизму» та мегаважливе для сучасности гасло: «Не пора, не пора, не пора москалеві й ляхові служить!»
- Дух часу працівники створили завдяки лексемам шпацерувати, вакації, галицькі хруні. А спортова термінологія (руханка, копаний м’яч, лещата, ситківка, летун) викликала просто захоплення!
- Позитивно вражають персоналії, які звучали під час розповіді. Це відомі для нас постаті: Тарас Шевченко, Іван Труш, Михайло Коцюбинський, Соломія Крушельницька. Відкриттям для студентів були Юрко Тобілевич, професор Микола Коцовський, Єлисей Трегубов, що мали щастя бути гостями дому Франків.
- Студенти крізь товщу часу почули злободенний голос Каменяра, який казав: «Наша ціль – соборна, незалежна, самостійна Україна!», що важливо сьогодні, у час московсько-української війни…
![на екскурсії в музеї Івана Франка](/sites/default/files/styles/fotorama_1200x800/public/2021/8/25/para/gallery/foto1.jpg?itok=r3dOl0gv)
![на екскурсії в музеї Івана Франка](/sites/default/files/styles/fotorama_1200x800/public/2021/8/25/para/gallery/foto2.jpg?itok=_7tqa7C9)
![на екскурсії в музеї Івана Франка](/sites/default/files/styles/fotorama_1200x800/public/2021/8/25/para/gallery/foto3.jpg?itok=261u8aWL)