У внутрішньому дворі корпусу № 40 Національного університету «Львівська політехніка» (вул. Січових Стрільців, 7), який активно освоюють студенти і викладачі новоствореної кафедри візуального дизайну і мистецтва Інституту архітектури та дизайну, 23 жовтня відбулась спільна творча сесія, присвячена відеомеппінгу – техніці, яку студенти вивчають у межах дисципліни «Основи віджеїнгу (сучасне медіамистецтво)». Ця інноваційна техніка, яка поєднує мистецтво, технології та дизайн, дає змогу створювати вражаючі проєкції, перетворюючи звичайні поверхні на динамічні відеооб’єкти.
Завдяки експериментам з відеомеппінгом учасники мали можливість не лише виявити свій творчий потенціал, але й дослідити можливості інтерактивності та залучення глядачів у мистецький процес. Ця подія об’єднала викладачів та студентів кафедри у процесі створення проєкційних інсталяцій, які перетворили архітектурні елементи внутрішнього двору корпусу на живі візуальні твори.
Релевантні масштабу простору відеопроєктори охоче надав громадський активіст і практикуючий віджей Альберт Врубель.
«Маючи міцні корені у світлотехніці, сценографії й кінематографі та будучи актуальним сучасним медійним мистецтвом, віджеїнг інтегрується у сферу імерсивних технологій, застосовуючи інструментарій, що має все більше творчих можливостей реалізовувати художній задум. Відтак, студенти отримують унікальну можливість випробувати себе в ролі медіамитців, досліджуючи способи візуального впливу на глядача та збагачуючи свій арсенал сучасних дизайнерських рішень», – розповів старший викладач кафедри ВДМ, автор курсу, кандидат мистецтвознавства Тарас Габрель.
Також він зазначив, що відеомеппінг дає змогу студентам освоювати нові навички та виходити за межі традиційного розуміння просторової композиції, працюючи з технологіями, які є невід’ємною частиною сучасного медіаарту. Створюючи нестандартні проєкційні рішення, майбутні дизайнери знайомляться з принципами мультимедійного мистецтва, розвиваючи здатність адаптуватися до стрімких змін у технологічному середовищі. Подібні творчі сесії, як зазначив завідувач кафедри ВДМ професор Віктор Штець, відіграють вагому роль у формуванні нового покоління дизайнерів, здатних використовувати інноваційні підходи для створення унікальних, емоційно виразних інтерактивних творів, які збагачують культурний простір і відкривають нові горизонти для розвитку українського дизайну.