Студенти і викладачі кафедри зовнішньоекономічної та митної діяльності Інституту економіки і менеджменту Львівської політехніки долучились до модуля «Аксіоми свободи руху товарів», який проходив у межах грантового проєкту «Артерії демократії України: Виклики та можливості для української молоді в контексті вступу до ЄС» за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).
Захід став корисною платформою для розвитку компетентностей і критичного мислення молоді з різних куточків України. Учасники ознайомились із
- принципами свободи руху товарів у межах єдиного ринку ЄС;
- проблемами та перспективами митно-тарифного регулювання експортно-імпортних операцій;
- успішними кейсами співпраці вітчизняного бізнесу з країнами ЄС;
- можливостями оптимізування тарифних і нетарифних бар’єрів для спрощення міжнародної торгівлі;
тощо.
Студенти мали можливість не лише слухали виступи експертів, а й висловлювати свої власні думки, дискутувати та обмінюватись ідеями щодо актуальних проблем свободи руху товарів.
Завідувачка кафедри зовнішньоекономічної та митної діяльності Ольга Мельник, професорка Оксана Юринець, доцент Олег Микитин, старша викладачка Любов Залізна спільно зі студентами активно брали участь в обговореннях, презентаціях та симуляційних іграх.
Особливим інтерактивом модуля стала фірмова гра «8 думок Оушена» Учасники в командній боротьбі мали змогу перевірити свої знання і навички з різних сфер життя й розвинути кругозір, а також поспівати українські пісні та проявити свою креативність. За підсумками всіх раундів гри команда студентів Інституту економіки і менеджменту «Залізні леді» здобула І місце й отримала в подарунок книги від видавництва «Апріорі».
На завершення другого дня модуля було теж проведено цікавий творчий захід – майстер-клас зі створення ключниці, який провела архітекторка, СЕО та співзасновниця майстерні «Зробив Тато» Марія Гром.
Проведений захід засвідчив високу зацікавленість студентів у поглибленні знань про свободу руху товарів та європейське право загалом. Здобувачі вищої освіти продемонстрували впевнене розуміння базових принципів окресленої проблематики і здатність до їхнього застосування на практиці. Учасники виявили бажання й надалі брати участь у заходах з акцентом на міждисциплінарні підходи й активну практичну діяльність, що сприятиме подальшому розвитку аналітичних і практичних навичок студентів.
Дякуємо організаторам за цей цікавий та корисний захід!
Фото: Ярина Пелех