21 листопада 2024 року студенти ІІ–IV курсів бакалаврського рівня спеціальності 174 «Автоматизація, комп’ютерно-інтегровані технології та робототехніка» прослухали лекцію випускника кафедри автоматизації та комп’ютерно-інтегрованих технологій Інституту енергетики та систем керування, професіонала-практика в сфері автоматизації технологічних процесів Андрія Антонюка на тему «Розроблення системи автоматизації: від ідеї до практичної реалізації із застосуванням мікропроцесорних програмованих засобів автоматизації».
Андрій Антонюк попри молодий вік має великий досвід розроблення та впровадження систем автоматизації технологічних процесів, оскільки встиг попрацювати у провідних компаніях західного регіону України на інженерних та керівних посадах. Сьогодні він є провідним інженером з автоматизації СП ТОВ «Модерн-Експо», де займається розробленням роботизованих систем керування логістичними та складськими просторами із застосуванням сучасних засобів автоматизації виробництва корпорації Siemens.
Під час лекції студенти дізналися про основні етапи розроблення проєктів систем автоматизації, зокрема про стадії формування технічного завдання, проєктування, розроблення схем електричних з’єднань, програмного забезпечення, планування та виконання пусконалагоджувальних робіт. Всі ці етапи доповідач презентував на основі реалізованого проєкту системи автоматизації технологічної лінії сортування та транспортування продукції на логістичному хабі.
Окрім цього, Андрій поділився зі студентами особистим досвідом застосування набутих компетенцій та знань, здобутих під час навчання на кафедрі АВКТ за освітніми програмами бакалавра та магістра, у своїй практичній діяльності, відповів на запитання слухачів, а також закликав студентів старанно навчатись, щоб у майбутньому якісно долучитись до розбудови нашої країни як професіонали своєї спеціальності, яка на сьогоднішній день охоплює всі галузі промисловості України, починаючи від малих домогосподарств і завершуючи великими виробничими технологічними процесами.
Зустріч відбулася в дружній атмосфері, а тема лекції та поданий матеріал надзвичайно зацікавили студентів і підштовхнули їх до активного обговорення. Варто зазначити, що до лекції долучилися студенти ІІ–IV курсів бакалаврського рівня підготовки, які мали можливість ознайомитися з методикою розробки і впровадження систем автоматизації технологічних процесів, а також розширити свій кругозір щодо обраної спеціальності та своєї майбутньої професійної діяльності.