Успішно завершивши перший семестр цього навчального року, студенти групи МІ-31 кафедри міжнародної інформації Інституту прикладної математики та фундаментальних наук Львівської політехніки під час канікул набувають нових професійних властивостей на експертних заходах аналітичного спрямування. Зокрема, 28 січня 2025 року вони долучили до вебінару «Роль аналітичних центрів у формуванні політики України», організованому громадською організацією «Інститут законодавчих ідей».
Першою про свої враження від цього заходу ділиться Ірина Матвєєва:
«28 січня я була присутня на вебінарі на дуже цікаву й важливу для мене як міжнародника на сьогоднішній день тему, а саме – аналітичні центри та їх вплив на політику України. Нам розповідали, як працюють аналітичні центри в Україні та чому вони перебувають лише на стадії розвитку, чому українці ставляться з недовірою до експертів у цій галузі й чому дуже важливим є розвиток цієї сфери. Також експерти розповіли про можливість стати членами аналітичного центру та безкоштовні курси для детального вивчення цієї галузі».
Руслана Медянська має що розказати докладніше:
«Під час заходу я дізналася про ключову роль аналітичних центрів у розробці та вдосконаленні політичних рішень як в Україні, так і за її межами. Особливо мене вразив виступ голова громадської організації «Інститут законодавчих ідей» Тетяни Хутор, яка детально пояснила функції аналітичного центру «Інститут законодавчих ідей». Ця організація спеціалізується на перевірці законопроєктів на наявність корупційних ризиків і є лідером у цій сфері в Україні. Крім того, вони аналізують та вдосконалюють законодавчі ініціативи, що позитивно впливає на якість прийнятих рішень.
Цікаво було також почути порівняння українських та американських аналітичних центрів. Наприклад, у США вони здебільшого фінансовані політичними партіями, тоді як в Україні є більш незалежними.
Окрім цього, спікери поділилися корисними ресурсами для пошуку стажувань у сфері аналітики й надали практичні поради щодо розвитку в цій професії. Вони також наголосили на важливості вивчення іноземних мов та на необхідності розвивати широкий спектр навичок, зокрема критичне мислення, вміння працювати з даними й писати аналітичні звіти».
Еріка Жигала резюмує:
«Вебінар «Роль аналітичних центрів у формуванні політики України» був дуже змістовним і актуальним, особливо з огляду на сучасні виклики, з якими стикається держава. Основна увага була зосереджена на тому, як аналітичні центри впливають на прийняття рішень, формування державної політики та розробку стратегічних ініціатив».
Підсумовуючи, варто акцентувати на тому, що участь майбутніх бакалаврів міжнародної інформації у подібних заходах дає змогу здобувачам освіти серед іншого закріпити попередні результати навчання, здобуті на ІІ курсі в дисципліні «Інформаційно-аналітична діяльність в міжнародних відносинах та суспільних комунікаціях» (викладач – професор Василь Гулай), в осінньому семестрі ІІІ курсу – предметі «Аналітико-правові аспекти міжнародних інформаційних відносин» (викладач – професор Василь Гулай) та підготуватися до курсу, де аналітичний профіль студентів МІ буде закріплено на IV курсі, – «Інформаційно-аналітичні центри держав світу» (викладачка – доцентка Віра Максимець).