Сучасна журналістика: між правдою і маніпуляціями

Адріана Кец, студентка кафедри журналістики та засобів масової комунікації
Антін Борковський

1 травня на кафедрі журналістики та засобів масової комунікації відбувся вебінар для студентів на тему «Сучасна журналістика і маніпуляції», який провів Антін Борковський, відомий журналіст і ведучий програм телеканалу «Еспресо».

У світі, де інформація стає дедалі доступнішою, сучасна журналістика стикається з новими викликами. Антін Борковський поділився своїми думками та досвідом журналістської роботи в умовах постійної інформаційної стрімкості. Він наголосив на важливості принципів об’єктивності та достовірності в журналістиці, а також на тому, що маніпуляції й фейки є серйозними загрозами для демократії та громадської довіри до ЗМІ.

Учасники вебінару обговорили сучасні технології й методи маніпулювання інформацією, розглянули способи виявлення фейків і дезінформації та протидії їм. Антін Борковський зазначив, що важливою складовою професійної журналістики є критичне мислення та здатність аналізувати інформацію з різних джерел перед тим, як робити висновки.

Закликаючи до етичної журналістики, Антін Борковський акцентував, що на медіа лежить велика відповідальність перед громадськістю і вони повинні дотримуватися принципів об’єктивності, достовірності та справедливості у своїй роботі.

Наприкінці вебінару учасники погодилися, що сучасна журналістика має важливе завдання — не лише інформувати суспільство, а й захищати його від маніпуляцій і фейків, сприяючи формуванню критичного мислення та громадянської свідомості.

Скріншот з онлайн-заходу Антін Борковський