Тіло як компас: як розпізнати тривогу та навчитися з нею жити

Микола Бондарчук, студент групи ЖР-32
Фото з лекції

20 березня на базі Центру студентського капеланства студенти Національного університету «Львівська політехніка» мали змогу відвідати безплатну лекцію на тему «Тіло як компас. Чому воно знає про тривогу більше, ніж ми думаємо?», яку провела Оксана Коліщак — лікарка-психіатриня, що спеціалізується на методі гештальт-терапії. Учасники дізналися про дієві техніки подолання тривоги, способи розпізнавання її причин і вплив на наше самопочуття. Також ішлося про сигнали нашого тіла, які можуть свідчити про тривожний стан, і про те, як нам «дружити» з тілом у моменти тривоги.

— Тіло реагує на дедлайни, новини та соціальні ситуації так само, як і на реальну небезпеку для життя. Тобто наш організм не розрізняє фізичної небезпеки і психологічної та видає приблизно таку саму захисну реакцію, яку ми б відчували, якби нас переслідував дикий звір, — пояснила Оксана Коліщак.

Окремо було розглянуте питання ігнорування сигналів нашого тіла. В наш час багато людей намагаються «втекти» від симптомів тривоги, вважаючи це раціональним вирішенням проблеми. Проте така реакція на сигнали болю та дискомфорту від нашого тіла можуть лише посилити проблему.

— Тому вкрай важливо, — наголосила спікерка, — не ігнорувати цих сигналів і в жодному разі не боротися з ними, а за допомогою правильних методів навчитися заземлюватися в такому стані.

Після лекції учасники мали змогу на практиці спробувати кілька дихальних технік заземлення й обмінятися досвідом. Зокрема, їм запропонували візуалізувати «місце спокою», де вони почувалися б комфортно та спокійно. А під час обміну досвідом учасники могли знайти для себе відповідь, чому вони обрали те чи інше місце у своїй свідомості.