Три проєкти науковців Університету перемогли у конкурсі «Наука для зміцнення обороноздатності України»

Національний фонд досліджень України
Заставка до матеріалу

Наукова рада Національного фонду досліджень України затвердила рейтинговий список проєктів-учасників та список переможців конкурсу «Наука для зміцнення обороноздатності України».

• Загальна кількість поданих на конкурс заявок – 165.
  • Кількість заявок, які пройшли наукову та науково-технічну експертизу – 108.

Переможцями конкурсу «Наука для зміцнення обороноздатності України» став 81 проєкт. Три із них подано науковцями Національного університету «Львівська політехніка»:

1. Розроблення інформаційної системи автоматичного виявлення джерел дезінформації та неавтентичної поведінки користувачів чатів; науковий керівник – Висоцька Вікторія Анатоліївна, д.т.н., доцент, доцентка кафедри інформаційних систем та мереж Інституту комп’ютерних наук та інформаційних технологій;
  2. Модульна акустична система моніторингу повітряного простору; науковий керівник – Кочан Роман Володимирович, д.т.н., професор, завідувач кафедри спеціалізованих комп’ютерних систем Інституту комп’ютерних технологій, автоматики та метрології;
  3. Методи та засоби активного та пасивного розпізнавання мін на основі глибоких нейронних мереж; науковий керівник – Пелещак Роман Михайлович, д.ф.-м.н., професор, професор кафедри інформаційних систем та мереж ІКНІ.

Національний фонд досліджень України вітає переможців і розпочинає процедуру укладання договорів про надання грантової підтримки задля зміцнення обороноздатності України та забезпечення її спроможності реагувати на мілітарні виклики.