Творчі ініціативи викладачів кафедри візуального дизайну і мистецтва сприяють психологічній реабілітації дітей у часі війни

Кафедра візуального дизайну і мистецтва Львівської політехніки
Фото з виставки

У Львові в Артцентрі «Дзига» триває експозиція виставки дитячих малюнків «Дім». Це 265 художніх робіт, які були створені під час майстер-класів з викладачкою кафедри візуального дизайну і мистецтва Інституту архітектури та дизайну Львівської політехніки Наталею Павлюк.

У рамках виставки продемонстровано малюнки дітей, які вимушено залишили свої домівки через війну. Вони передають емоції, мрії та спогади, пов’язані з втраченим домом.

Творча робота не лише допомагає дітям виразити внутрішні переживання, але й сприяє їхній психологічній реабілітації. За словами кураторки, мистецтво є потужним інструментом, що дає змогу дітям пережити травматичні події та відновити психологічну рівновагу. Співкуратор проєкту, професор кафедри візуального дизайну і мистецтва Юрій Криворучко, аналізуючи вплив «рятівного мистецтва» на дітей, наголошує на важливості творчого процесу як засобу самовираження й емоційного зцілення, що сприяє відновленню зв’язку із собою та навколишнім світом.

На виставці є роботи дітей з центру «Я Маріуполь. Львів», Львівської обласної дитячої клінічної лікарні «Охматдит», дітей, якими опікується благодійна організація «Мій тато захищає Україну», та власної студії кураторки. За два з половиною роки від початку війни через ці майстер-класи пройшли сотні дітей з усіх регіонів України. Через творчість діти поступово звільняються від внутрішньої напруги і знаходять нові сили для боротьби з викликами, що постали перед ними та їхніми родинами внаслідок війни.

Упродовж останніх двох років творчі роботи дітей війни були неодноразово виставлені на показах в Україні, Німеччині, Ірландії, Чехії, Австрії, кількох штатах США. Зокрема, у ці дні триває експозиція Children of war в Acock Gallery міста Колумбуса (США), демонструючи, як дитяча творчість може стати інструментом для подолання травматичного досвіду.

Проєкт продовжує розвиватися, залучаючи нових учасників та партнерів. Організатори наголошують, що такі ініціативи не лише допомагають дітям висловити свої почуття, але й формують простір для емоційного зцілення. Мистецтво стає важливим засобом підтримки й реабілітації, допомагаючи дітям попри всі труднощі знайти внутрішній спокій та надію на майбутнє.

Фото з виставки Фото з виставки Фото з виставки Фото з виставки Фото з виставки Фото з виставки Фото з виставки Фото з виставки Фото з виставки Фото з виставки Фото з виставки Фото з виставки Фото з виставки Фото з виставки Фото з виставки Фото з виставки