21 лютого 2018 року, у Міжнародний день рідної мови, у стінах Львівського автомобільно-дорожнього коледжу Національного університету «Львівська політехніка» відбулася цікава акція «Мовний смітник та мовна скарбничка».
Слова «тіпа», «карочє, «блін» найчастіше летіли у мовний смітничок. «Батьківщина», «незалежність», «матуся», «кохання», «будь ласка», на думку вихованців, є окрасою мови і збагачують кожного українця.
Особливо активних моволюбів та мовознавців частували смаколиками.
Ця акція була яскравим прикладом того, що кожен із нас щомиті робить свідомий мовний вибір: вживати українські слова, при цьому збагачуючи себе та довколишніх, чи сленг, суржик, від якого міліє, забруднюється мовне джерело.
Студенти-першокурсники підготували відеоролики, які демонструють їхнє шанобливе, небайдуже ставлення до рідної мови.
![акція «Мовний смітник та мовна скарбничка»](/sites/default/files/styles/fotorama_1200x800/public/2021/6/24/para/gallery/adcolmova-2018-3.jpg?itok=15d9vTdx)
![акція «Мовний смітник та мовна скарбничка»](/sites/default/files/styles/fotorama_1200x800/public/2021/6/24/para/gallery/adcolmova-2018-2.jpg?itok=mc2XouhT)
![акція «Мовний смітник та мовна скарбничка»](/sites/default/files/styles/fotorama_1200x800/public/2021/6/24/para/gallery/adcolmova-2018-1.jpg?itok=jC_0YjMd)