7–8 листопада 2024 року в межах проєкту «Європейські студії для технічних спеціальностей у Національному університеті «Львівська політехніка» (EUSTS) за підтримки Програми Erasmus+ напряму Жан Моне з метою популяризації знань про ЄС відбувся молодіжний форум «Твоя європейська перспектива». Захід об’єднав молодих людей, які поділяють європейські цінності та підтримують європейське майбутнє України. Метою форуму було формування в української молоді чіткої візії майбутнього нашої держави у Європейському Союзі.
Тематика форуму стосувалася актуальних питань інтеграції України до ЄС, перспектив для молоді від членства в Євросоюзі. Під час заходу учасники обговорили проблеми та перспективи євроінтеграції України, роль і можливості для молоді на шляху до Європейського Союзу, навички, якими повинні володіти молоді євроамбасадори.
Захід зібрав 120 учасників, серед яких студенти, аспіранти, викладачі, представники органів влади та громадянського суспільства. Особливе захоплення викликала широка територіальна репрезентативність учасників – із 22 областей України.
Захід розпочався з вітальних слів – проректорки з науково-педагогічної роботи та міжнародних зав’язків Національного університету «Львівська політехніка» Наталії Чухрай, заступниці Представника Міністерства закордонних справ України у місті Львові Катерини Терек, директорки Інституту гуманітарних і соціальних наук, координаторки проєкту EUSTS Ярини Турчин.
Ключовими спікерами заходу стали Катерина Терек, Олена Павлюк, Марія Пігура, Соломія Говоруха, які окреслили ключові напрями співпраці України з ЄС, можливості для молоді в умовах євроінтеграції, успіхи міста Львова у євроінтеграції, особливості проєкту «Львів – молодіжна столиця 2025», лідерські навички, якими повинні володіти молоді дипломати.
У межах молодіжного форуму команда EUSTS провела воркшоп із написання проєктів «Можливості для України від ЄС». Студенти працювали над такими темами: «Донецький аеропорт», «Трипільська ТЕЦ», «Маріупольський драмтеатр», «Каховська ГЕС», «Охмадит». Учасники отримали завдання із розробки креативного плану з відновлення одного з українських об’єктів, який був знищений російськими окупантами. Необхідно було скласти бюджет відновлення, розробити комунікаційну стратегію, знайти джерела залучення коштів, продумати стратегію долучення ЄС до цього проєкту. Всі учасники гідно впорались із завданням та презентували свої результати. За підсумками голосування, зокрема і в соціальних мережах, кращі проєкти було відзначено призами від організаторів.
Другий день форуму був організований за підтримки ініціативи «Посли європейської молоді», а також команди профбюро студентів та аспірантів Національного університету «Львівська політехніка». Основним фокусом дня стало проведення симуляційної гри «Молодіжна модель засідання Європарламенту». Учасники дізнались більше про історію Європейського Союзу та його інституції, взяли участь у вікторині й позмагались знаннями про ЄС. Під час моделювання роботи Європарламенту учасники були розділені на 5 комітетів, які напрацьовували відповідні резолюції з питань освіти, культури, екології, соціальної сфери та розвитку регіонів. Після завершення моделювання учасники методом голосування підтримали всі подані комітетами резолюції. Завдяки моделюванню роботи Європарламенту учасники мали змогу відчути себе в ролі депутатів, навчитися навичок аргументованого обговорення, пошуку компромісів та роботи в команді.
Усі учасники Молодіжного форуму отримали сертифікати участі обсягом 15 годин. Захід отримав схвальні відгуки від присутніх, а також низку рекомендацій, які буде враховано у майбутньому.
Команда проєкту EUSTS щиро вдячна усім за активну участь і запрошує долучатись до наступних заходів.
З докладнішою інформацією про EUSTS можна ознайомитися на сайті проєкту в межах Порталу Львівської політехніки.