У Львівській політехніці відбувся показ фільмів у межах Ековікенду

Діана Волченська, Центр комунікацій Львівської політехніки
Фото із заходу

Ековікенд — це традиційний щорічний захід у Львівській політехніці, який має на меті поширення знань про раціональне використання та максимальне зберігання природних ресурсів, а також про заходи поліпшення екосистеми планети й України зокрема. Цьогоріч з ініціативи відділу маркетингу в межах Ековікенду відбувся показ фільмів на екологічну тематику. Протягом 21–25 жовтня у студентському просторі «ІІІ поверх» усі охочі могли долучитися до перегляду екокіно. Загалом були представлені три документальні стрічки.

«Май далеко — май добре» (2021)

Фільм «Май далеко — май добре» розповідає глядачеві історію молодого німця Мішеля, який закохується в українські Карпати та вирішує присвятити своє життя збереженню рідкісного виду тварин — водяних буйволів. Він переїжджає до віддаленого села й облаштовує ферму. Однак його ідилічне життя переривається, коли він зустрічає своє кохання — дівчину Віру з Німеччини. Мішель постає перед складним вибором: залишитися вірним своїй мрії чи створити сім’ю?

Фільм вдало поєднує в собі елементи пригодницького кіно, любовної драми та документалістики. У ньому порушено важливі питання про сенс життя, вибір життєвого шляху, цінності. Окремо варто відзначити операторську роботу: кожна сцена карпатських пейзажів — справжнє задоволення для очей. «Май далеко — май добре» — це не просто документальний фільм, що порушує тему зникнення карпатської фауни, а історія про пошук себе, про мрії та реальність.

«Вода. Земля. Вогонь» (2023)

За основу фільму «Вода. Земля. Вогонь» взято реальні кадри української природи та коментарі експертів, які вивчають стан територій після бойових дій, а також наслідки вибухів, пожеж та окупації для річок, лісів і морських екосистем. Стрічка не лише фіксує руйнування, а й досліджує ширший контекст, показуючи, як війна впливає на загальну екологічну ситуацію в країні.

Фільм порушує надзвичайно важливе питання про вплив війни на довкілля, що часто залишається поза увагою. Він нагадує нам про нашу відповідальність перед майбутніми поколіннями і про потребу зберегти природу України. Незважаючи на складні умови, операторська робота виконана на високому рівні, що дає змогу повною мірою відчути масштаби руйнувань. Коментарі експертів, їхні переживання та прагнення зберегти природу викликають глибокий емоційний відгук. «Вода. Земля. Вогонь» — це потужний документальний фільм, який занурює глядача в сувору реальність війни, що завдає руйнівного удару по природі України.

«І кожна річка» (2022)

Стрічка «І кожна річка» досліджує стан українських річок через призму історії та сьогодення. Фільм демонструє, як людська діяльність протягом десятиліть впливала на водні артерії країни: будівництво ГЕС, забруднення промисловими відходами, бездумне використання водних ресурсів. Фільм також торкається теми війни, яка посилила екологічну кризу.

У стрічці оповідачка не лише констатує сучасні проблеми, а й намагається зрозуміти причини та наслідки екологічної катастрофи. Це все підкріплено якісним візуалом, де колись мальовничі пейзажі річок контрастують з кадрами забруднених вод, підкреслюючи всю трагічність ситуації. «І кожна річка» — це зворушливий і водночас тривожний погляд на стан водойм в Україні. Фільм Олесі Моргунець-Ісаєнко запрошує глядача до глибокої рефлексії над нашим ставленням до природи та нагадує українцям про потребу зберегти водні ресурси для майбутніх поколінь.

Фото із заходу Фото із заходу Фото із заходу Фото із заходу Фото із заходу Фото із заходу