28 жовтня 2024 року в Національному університеті «Львівська політехніка» відбувся перший етап ХХV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика і ХV Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка. Як організатор конкурсів катедра української мови щороку активно залучає до участи студентів усіх різнопрофільних інститутів Львівської політехніки. Цьогоріч у заході взяла участь рекордна кількість студентів – 298.
На першому етапі конкурсанти виконували тестові завдання з української мови. Згодом, після виконання тестової частини завдань, охочі мали можливість взяти участь у Міжнародному мовно-літературному конкурсі учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка, де мали змогу розкрити свій творчий потенціал у написанні есе. Для цього конкурсу було окреслено декілька тем для роздумів, які стали стрижневими:
- «Ніхто на світі не втече! Огонь запеклих не пече...»
(Тарас Шевченко) - «Мова – це кордон і зброя, дім і фортеця, шлях з минулого в майбутнє – у безсмертя»
(Ірина Фаріон) - «Історія в книгах довга, наживо – минає стрімко,
моє покоління пише сльозами й вогнем сторінку.
До біса маневрів список, дивіться, які ми вперті,
дивіться, як сміємося прямо в обличчя смерті»
(Павло Вишебаба) - «Живе лиш той, хто не живе для себе,
Хто для других виборює життя»
(Василь Симоненко) - «Людям здається, що вони змінюють події, проте іноді події змінюють людей»
(Світлана Талан)
Студенти продемонстрували не лише знання секретів української мови, а й небайдужу позицію щодо її розвою в Україні й у світі. Конкурс знавців української мови організований з метою вкотре задекларувати престиж та позачасовість мови, підкреслити провідну ідею – мова є нашою зброєю та оберегом.
Петро Яцик, виношуючи ідею масштабного конкурсу з української мови, мав на меті показати, що українська мова є дуже важливою. За його твердим переконанням, «марнувати час на нарікання з приводу мовної ситуації є заняттям непродуктивним. Краще цілковито зосередитися на мовному вихованні дітей, орієнтувати їх у патріотичному дусі, починаючи з державної мови».
Проведення цього конкурсу є важливим з огляду на патріотичну риторику, до якої вдавався видатний фундатор. Тож організатори мовного конкурсу у Львівській політехніці продовжують сповідувати та розвивати ідею Великого Українця.
Оголошення результатів відбудеться 31 жовтня (15:00) в авдиторії 307 першого навчального корпусу Університету.