У співпраці з Ресурсним центром Університету для незрячих діток готують кілька новорічних освітніх дарунків

За матеріалами сайту Львівської міської ради
У Ресурсному центрі Університету

Напередодні різдвяних та новорічних свят Львівський обласний осередок Всеукраїнської громадської організації «Українська спілка інвалідів – УСІ» спільно з Ресурсним центром освітніх інформаційних технологій для осіб з особливими потребами Національного університету «Львівська політехніка» готують для незрячих дітей одразу кілька тематичних дарунків.

Зокрема, друкують шрифтом Брайля нову книгу Віктора Андрієнка та Олени Шульги «Легенди Чарівнолісся», кожен примірник якої міститиме 4 томи й матиме аж 11 рельєфних кольорових малюнків; адаптовують для дітей з вадами зору повнометражний мультиплікаційний фільм «Крижане серце», створюючи аудіодискрипцію з описом подій та героїв стрічки.

У планах – публікація оповідання Чарлза Діккенса «Різдвяна пісня». Над обома проєктами працюють виконавча директорка організації, очільниця Ресурсного центру Львівської політехніки Оксана Потимко, тифлопедагогиня Катерина Івашутіна, артист Ярослав Нудик, звукорежисери Володимир Сватенко та Ярослав Босий.

Нагадаємо, що у 2021 році Львівський обласний осередок Всеукраїнської громадської організації «Українська спілка інвалідів – УСІ» разом із Ресурсним центром Національного університету «Львівська політехніка» виготовили для незрячих дітей і дорослих осіб 9 художніх фільмів з аудіодискрипцією (серед них – «Мої думки тихі», «Казка про гроші», «Тільки диво», «Одинадцять дітей з Моршина», «Теорія всього» та інші), а також надрукували шрифтом Брайля півтора десятки нових видань (серед них – «140 децибелів тиші» А. Бачинського, «Ліга непарних шкарпеток» Г. Вдовиченко, «Касандра» Лесі Українки та інші).