Навчання у Львівській політехніці має чимало переваг. Одна з них — співпраця з великими компаніями у різних галузях. Цікавим прикладом є проєкт «До вершин з Рошен», який надає успішним студентам стипендії. Ми поспілкувалися з однією з переможниць — першокурсницею Інституту хімії та хімічних технологій Зоряною Богославець. Чим дівчина цікавиться та чому обрала Львівську політехніку — читайте далі.
Зоряна Богославець має чимало захоплень. Любить хімію та біологію. Каже, що обдумувала вступ до медичного університету, але згодом зрозуміла, що це не для неї. Вибір дівчини зупинився на Львівській політехніці. Студентка зазначає, що окрім відносно близького розташування ЗВО (сама Зоряна живе в Івано-Франківську), на користь політехніки спрацювали позитивні відгуки теперішніх і колишніх студентів. Дівчина прислухалась і не шкодує:
— Особливо я люблю анатомію людини. Однак вирішила, що робота лікаря надзвичайно відповідальна. Біологія залишилась моїм захопленням, а професію я вирішила обрати у галузі харчових технологій. Це ще цікавіше.
Навіть похід до крамниці перетворюється для дівчини на дослідження, адже обираючи продукти, вона постійно вивчає їхній склад, аналізує безпечність і корисність:
— Це важливо для кожного. Люди завжди хочуть їсти і важливо, щоб вони споживали якісну їжу. Чимало хвороб і проблем з організмом виникають через неякісні продукти. Вкрай важливо, щоб у їжі було якомога менше непотрібних речовин. Та й удосконалювати харчові технології треба так, щоб це не шкодило здоров’ю.
Про проєкт «До вершин з Рошен» Зоряна дізналася ще під час зимових канікул. Спочатку прочитала необхідну інформації на сайті університету, а згодом почали заохочувати до спроби й викладачі:
— Щоб потрапити на цю програму, потрібне було бажання й хороша успішність в університеті. Я заповнила форму й подала свої бали з дисциплін.
Зоряна має також хобі, не пов’язані з університетською діяльністю. Дівчина захоплюється баскетболом та розтяжками, адже фізична активність не менш важлива, аніж розумова. Каже, що поєднувати всі справи нескладно:
— На все є свій час. Одне заняття доповнює інше. Не можна ж постійно вчитися, або постійно займатися спортом. У всьому має бути баланс.
Хоча бували й виклики. Наприклад, дистанційне навчання. За словами Зоряни, легше було наживо обговорювати з викладачами теми, з’ясовувати незрозумілі речі й перекладати все з мови науки на доступну для кожного. Однак це теж цікавий досвід самоорганізації та вміння знаходити швидке вирішення проблеми.
Студентка каже, що хімія та фізика цікавлять її не теоретично, а у практичному застосуванні. Тому у майбутньому планує писати наукову роботу про щось максимально практичне й наближене до реального життя. Однак ще обирає точний напрям.
Студентка вважає, що практика в її спеціальності відіграє дуже важливу роль:
— Це вкрай важливо. Я б хотіла потрапити на кондитерське або молочне підприємство у майбутньому. Ці напрями для мене дуже цікаві