Понад рік науковці та підприємці Львова прокладали мости для створення Biotech&Pharma Cluster Lviv. І нарешті, 8 листопада 18 сторін підписали меморандум про співпрацю та наміри щодо створення кластеру, який сприятиме розвитку науково-дослідницької та інноваційної діяльності в галузі біотехнологій в нашому місті. А також уможливить реалізування біотехнологічних бізнес-проектів, створення нових кваліфікованих робочих місць та сприятиме економічному розвитку Львова й залученню іноземних інвестицій.
Загалом про об’єднання зусиль почали говорити ще майже вісім років тому. Власне тоді йшлося про те, щоб це гуртування стосувалося не лише ІТ чи туризму, тобто не окремих галузей, а про те, що цікавить багатьох. Біотехнології – те, за чим бачать велике майбутнє. Упродовж півтора року завдяки синергії великої кількості інституцій та окремих людей узгоджено рішення об’єднати зусилля науковців, провідних бізнесменів, влади.
Як наголосив заступник міського голови з питань розвитку Андрій Москаленко, біотехкластер уже сьогодні є практичною інституцією, яка ще до об’єднання почала працювати й мала свої конкретні цілі.
– Утворення біотехкластерів – практика більшості європейських міст, коли бізнес співпрацює з науковцями, щоб спільно реалізовувати наукові розробки, які, на жаль, у наших реаліях часто залишаються хіба в наукових статтях і університетських лабораторіях. Цей проект дозволить впровадити в промислове виробництво нові ліки, нові технології, – додав почесний амбасадор Львова Роман Лесик.
Серед вісімнадцяти підписантів меморандуму – підприємці, громадські організації, університети, науково-дослідні та навчальні установи, міська влада. Це зокрема: ПрАТ «Компанія Ензим», ТзОВ «Експлоджен», ТОВ «ХЕМА», ПрАТ «Львівський облрибкомбінат», ТзОВ «Новації. Досягнення. Лідерство.-груп», ГО Tech Startup School, Громадська Спілка «Центр Інновацій Сходи в Майбутнє», ГО «Українське лікарське товариство у Львові», Львівський національний університет ім. Івана Франка, Національний університет «Львівська політехніка», Львівський національний медичний університет ім. Данила Галицького, Львівський національний університет ветеринарної медицини та біотехнологій ім. С. З. Ґжицького, Державний науково-дослідний контрольний інститут ветеринарних препаратів та кормових добавок, Інститут біології клітини НАН України, Інститут біології тварин НАН України, Львівський міський дитячий еколого-натуралістичний центр, Львівський фізико-математичний ліцей-інтернат при ЛНУ ім. І. Франка та Львівська міська рада.