У Національному університеті «Львівська політехніка» розпочали участь у Першому Всеукраїнському конкурсі творчо-пошукових робіт студентів архітектурних, дизайнерських та мистецьких спеціальностей «Простір ідей», ініційованому Інститутом архітектури та дизайну. Першим етапом конкурсу є проведення студентського воркшопу на тему «Дизайн предметно-просторового середовища з використанням матеріалів повторного вжитку».
Метою воркшопу є виконати дизайн-проєкт із використанням вторинних матеріалів, знайти нові способи їхньої адаптації, подати макет або прототип. Використання матеріалів повторного вжитку та відходів виробництва у виготовленні архітектурних форм, меблів та елементів інтер’єру відповідає сучасним тенденціям в екодизайні, сприяє зменшенню кількості відходів і покращенню екологічного стану планети. Такий підхід дає змогу створювати унікальні предмети з особливою естетичною цінністю, які часто неможливо досягти з нових матеріалів.
Студентам запропоновано виконати дизайн-проєкт у номінаціях «Предметний дизайн», «Інсталяція», «Архітектурна форма», «Ландшафтна архітектура», «Візуальна комунікація», «Мистецький твір». Результати воркшопу буде презентовано на конкурсі, фінальна частина якого запланована на 11 березня 2025 року. Також 11–12 березня відбудеться Міжнародна науково-практична конференція «Стратегії забезпечення сталого розвитку в архітектурі та дизайні», де студенти також зможуть зробити презентації своїх робіт.
27 листопада у головному корпусі Університету відбувся перший етап настановної сесії, який, проте, був перерваний через небезпеку мінування корпусу. 2 грудня викладачі та студенти зібрались онлайн для того, щоб прослухати цікаву презентацію Христини Бадзян – випускниці Інституту архітектури та дизайну, яка зараз є засновницею компанію Replus Bureau, що базується у Львові та Лондоні. Христина також створила майстерню архітектурного порятунку Restare, що займається збереженням та відновленням елементів автентики, вінтажних меблів і декору. Команда збирає старі кахлі, двері, вікна, клямки, крісла, шафи там, де вони більше не потрібні.
Саме про свій досвід роботи Христина Бадзян розповіла студентам Політехніки, що стало для них значним поштовхом і натхненням. На зустрічі також був присутній Роман Крушельницький – ще один випускник ІАРД, в.о. начальника управління архітектури департаменту архітектури та просторового розвитку Львівської міської ради, начальник відділу підготовки вихідних даних.
Доцентка кафедри архітектурного проєктування та інженерії Леся Грицюк ознайомила студентів з умовами участі у воркшопі та показала презентацію, присвячену темі використання вторинних матеріалів у предметно-просторовому дизайні.
Бажаємо успіхів нашим студентам!