В Інституті підприємництва та перспективних технологій Львівської політехніки відбулася зустріч із французьким фотографом українського походження Кирилом Горішним.
Комікс часто вважають чимось несерйозним, розважальним. По-іншому вважає Кирило Горішний. Він зазначає, що про комікси почали говорити в Україні лише два-три роки тому. У Франції ж це ціла культура. Саме під впливом французьких мотивів пан Горішний вирішив створити український графічний роман за мотивами твору Івана Франка «Герой мимоволі», який вийшов у видавництві «Леополь». Про Каменяра він дізнався в суботній школі від діаспори. Після цього Кирило вирішив зануритись у творчість письменника. Він шукав текст про міське середовище, щоб якнайкраще показати Львів і його мультикультурність.
Художником став Міхай Тимошенко. Кирило Горішний зазначає, що вони додали історичних персонажів, про яких Франко не писав. Митці досліджували Львів і мовби мандрували його вулицями з Каменярем, хотіли зробити роман колоритним, але не втратити оригінальності. За словами пана Горішного, все це має спонукати до читання оригіналу. Зазначимо, що книга «Герой поневолі» здобула нагороду на Форумі Видавців 2017 року як найкраща візуалізація.
Кирило вирішив не обмежувати себе лише галицькими мотивами і зробити щось таке, що пов’язувало б Україну та Францію. Так світ побачило видання Оноре де Бальзака «Батько Горіо». Наразі пан Горішний планує видати «Лісову пісню» Лесі Українки.
Завідувачка бібліотеки Яна Печериця розповідає, що у Львівській політехніці сьогоднішній гість не вперше, але в ІППТ ще не був.
– Для себе я відкрила цей комікс, оскільки він надзвичайно високохудожній. Раніше я купувала для дітей різноманітні комікси, але вони не мали на мене такого впливу, а цей просто вразив! Я планувала організувати цю зустріч ще кілька років тому, коли вийшла ця книжка, – розповідає бібліотекарка.