Серед багатьох дивовижних винаходів, зроблених у ХІХ столітті, далеко не останнє місце посідає фотографія – мистецтво, що дає змогу робити миттєве зображення будь-якого предмета чи явища. Власне, про мистецтво фотографії, історію перших фотоательє та перших видових фото у Львові, про зародження у Львівській політехніці окремого навчального курсу – теорії та практики створення фотографії – говорили минулої п’ятниці у Науково-технічній бібліотеці Університету з гостями, які завітали до книгозбірні на лекцію «Мистецтво фотографії політехніків-любителів та професіоналів». Це була надзвичайно цікава історична розвідка від Надії Козел, дослідниці, бібліотекаря.
Вперше предмет «Фотографія» згадано у навчальній програмі за 1920/21 навчальний рік. Викладали цей предмет добре відомі у Львові особистості – Генрих Міколяш (1921–1931 рр.) та Вітольд Ромер (1932–1939 рр.), майстри документальної і художньої фотографії. Чимало годин свого приватного часу вони проводили у студії-лабораторії; готували фотограми з інвентарних списків архітектурних пам’яток, крайових і зарубіжних екскурсій. Брали участь у щорічних показових виставках художньої авторської фотографії. У 1921 році при архітектурному відділі Політехніки було створено Доцентуру фотографіки і художньої фотографії (пізніше – Фотографічний інститут), яку очолив Генрих Міколяш.
![на лекції «Мистецтво фотографії політехніків-любителів та професіоналів»](/sites/default/files/styles/fotorama_1200x800/public/2021/8/30/para/gallery/ntblectfoto-2019-8.jpg?itok=JSpnRhSD)
![на лекції «Мистецтво фотографії політехніків-любителів та професіоналів»](/sites/default/files/styles/fotorama_1200x800/public/2021/8/30/para/gallery/ntblectfoto-2019-1.jpg?itok=hs_VBeot)
![на лекції «Мистецтво фотографії політехніків-любителів та професіоналів»](/sites/default/files/styles/fotorama_1200x800/public/2021/8/30/para/gallery/ntblectfoto-2019-2.jpg?itok=z9rg3uS5)
![на лекції «Мистецтво фотографії політехніків-любителів та професіоналів»](/sites/default/files/styles/fotorama_1200x800/public/2021/8/30/para/gallery/ntblectfoto-2019-3.jpg?itok=SLSyWk3I)
![на лекції «Мистецтво фотографії політехніків-любителів та професіоналів»](/sites/default/files/styles/fotorama_1200x800/public/2021/8/30/para/gallery/ntblectfoto-2019-4.jpg?itok=nYuVTRZo)
![на лекції «Мистецтво фотографії політехніків-любителів та професіоналів»](/sites/default/files/styles/fotorama_1200x800/public/2021/8/30/para/gallery/ntblectfoto-2019-5.jpg?itok=mrPRMAK-)
![на лекції «Мистецтво фотографії політехніків-любителів та професіоналів»](/sites/default/files/styles/fotorama_1200x800/public/2021/8/30/para/gallery/ntblectfoto-2019-6.jpg?itok=XbQtVRYF)
![на лекції «Мистецтво фотографії політехніків-любителів та професіоналів»](/sites/default/files/styles/fotorama_1200x800/public/2021/8/30/para/gallery/ntblectfoto-2019-7.jpg?itok=DlKXjnG2)
![на лекції «Мистецтво фотографії політехніків-любителів та професіоналів»](/sites/default/files/styles/fotorama_1200x800/public/2021/8/30/para/gallery/ntblectfoto-2019-9.jpg?itok=0PN_784m)
![на лекції «Мистецтво фотографії політехніків-любителів та професіоналів»](/sites/default/files/styles/fotorama_1200x800/public/2021/8/30/para/gallery/ntblectfoto-2019-10.jpg?itok=Z90RK-iy)