У День української писемності та мови в країні провели традиційний, вже сімнадцятий за ліком радіодиктант. Текст зачитували в полудень у прямому ефірі на радіо, а також виклали його аудіозапис на відповідному сайті. Відтак кожен охочий мав змогу написати диктант і за бажанням надіслати текст для перевірки. Цього року диктант на тему «Наші пісні» читав доцент Київського університету імені Грінченка, мовознавець Олександр Авраменко.
Також уже традиційно долучились до диктанту й львівські політехніки, котрі під спеціально організовану трансляцію колективно писали його у читальній залі Студентської бібліотеки. Як зазначила координатор заходу, бібліотекар та голова місцевого осередку «Просвіти» Наталя Баранова, такий диктант тут проводять уже втретє. Спочатку подібний іспит проходили передусім бібліотечні працівники, а цьогоріч, що особливо тішить організаторів, виявили бажання перевірити свої філологічні знання чимало студентів, а також і викладачів з різних інститутів Львівської політехніки.
Згодом Товариство «Просвіта» Університету сформувало колону політехніків, яка з патріотичними гаслами і піснями вирушила спочатку до пам’ятника Івану Франкові, а згодом разом з іншими просвітянами Львова прибула до міської ратуші, де відбувся флеш-моб і концерт, присвячені Дню української писемності та мови.
Організатори національного диктанту у Львівській політехніці мають надію, що наступного року до цієї акції долучиться значно більше студентів та викладачів. Адже це тест не стільки на писемність, скільки на нашу національну свідомість і самоідентичність.
Зазначимо принагідно, що диктант можна перевірити самостійно, віднайшовши його правильний текст на сайті Українського радіо, або ж надіслати свою роботу поштою на адресу: Київ-1, Хрещатик, 26, Українське радіо.
![день писемності української мови](/sites/default/files/styles/fotorama_1200x800/public/2021/5/28/para/gallery/dscn5705.jpg?itok=gOWLj892)
![день писемності української мови](/sites/default/files/styles/fotorama_1200x800/public/2021/5/28/para/gallery/dscn5717.jpg?itok=v1Xpj1rN)
![день писемності української мови](/sites/default/files/styles/fotorama_1200x800/public/2021/5/28/para/gallery/dscn5730.jpg?itok=6VyO3c_4)
![день писемності української мови](/sites/default/files/styles/fotorama_1200x800/public/2021/5/28/para/gallery/dscn5735.jpg?itok=0nrT2t4N)
![день писемності української мови](/sites/default/files/styles/fotorama_1200x800/public/2021/5/28/para/gallery/dscn5737.jpg?itok=IDo0d-8N)
![день писемності української мови](/sites/default/files/styles/fotorama_1200x800/public/2021/5/28/para/gallery/dscn5753.jpg?itok=FWNBJ3RL)
![день писемності української мови](/sites/default/files/styles/fotorama_1200x800/public/2021/5/28/para/gallery/dscn5756.jpg?itok=A4GIA76j)
![день писемності української мови](/sites/default/files/styles/fotorama_1200x800/public/2021/5/28/para/gallery/dscn5783.jpg?itok=5h16jF9-)
![день писемності української мови](/sites/default/files/styles/fotorama_1200x800/public/2021/5/28/para/gallery/dscn5784.jpg?itok=1xsfgG5m)
![день писемності української мови](/sites/default/files/styles/fotorama_1200x800/public/2021/5/28/para/gallery/dscn5787.jpg?itok=9i17QA4I)
![день писемності української мови](/sites/default/files/styles/fotorama_1200x800/public/2021/5/28/para/gallery/dscn5793.jpg?itok=49jS1uQp)
![день писемності української мови](/sites/default/files/styles/fotorama_1200x800/public/2021/5/28/para/gallery/dscn5805.jpg?itok=f5ljzvAd)
![день писемності української мови](/sites/default/files/styles/fotorama_1200x800/public/2021/5/28/para/gallery/dscn5809.jpg?itok=mFTdXAlK)
![день писемності української мови](/sites/default/files/styles/fotorama_1200x800/public/2021/5/28/para/gallery/dscn5890.jpg?itok=EBwUJCaU)
![день писемності української мови](/sites/default/files/styles/fotorama_1200x800/public/2021/5/28/para/gallery/dscn5896.jpg?itok=HEeseTJ9)
![день писемності української мови](/sites/default/files/styles/fotorama_1200x800/public/2021/5/28/para/gallery/dscn5903.jpg?itok=PoWx9l79)
![день писемності української мови](/sites/default/files/styles/fotorama_1200x800/public/2021/5/28/para/gallery/dscn5907.jpg?itok=S-rvgBV2)
![день писемності української мови](/sites/default/files/styles/fotorama_1200x800/public/2021/5/28/para/gallery/dscn5920.jpg?itok=w7AEYRSw)
![день писемності української мови](/sites/default/files/styles/fotorama_1200x800/public/2021/5/28/para/gallery/dscn5940.jpg?itok=CC5hMkBg)
![день писемності української мови](/sites/default/files/styles/fotorama_1200x800/public/2021/5/28/para/gallery/dscn5942.jpg?itok=T2fXa2JC)
![день писемності української мови](/sites/default/files/styles/fotorama_1200x800/public/2021/5/28/para/gallery/dscn5952.jpg?itok=-XrO11gU)
![день писемності української мови](/sites/default/files/styles/fotorama_1200x800/public/2021/5/28/para/gallery/dscn5959.jpg?itok=OPJQELtu)
![день писемності української мови](/sites/default/files/styles/fotorama_1200x800/public/2021/5/28/para/gallery/dscn5964.jpg?itok=wArONtPA)
![день писемності української мови](/sites/default/files/styles/fotorama_1200x800/public/2021/5/28/para/gallery/dscn5968.jpg?itok=bzxOVZpJ)