Відкриття лабораторії Ariston у Львівській політехніці: нові можливості для студентів і викладачів

Вікторія Бугайова, Центр комунікацій Львівської політехніки
Фото з відкриття лабораторії

5 вересня у 2-му корпусі Львівської політехніки відбулось урочисте відкриття науково-навчальної лабораторії Ariston, що стане важливим кроком у вдосконаленні практичної підготовки студентів і дослідницької роботи викладачів. Захід розпочався хвилиною мовчання в пам’ять про загиблих 4 вересня.

На відкритті були присутні ректор Львівської політехніки Юрій Бобало та директор компанії Ariston Ігор Макаров. Вони звернулися до присутніх із теплими словами, наголосивши на важливості співпраці бізнесу й освіти в ці складні часи.

— Львівська політехніка відрізняється від багатьох університетів тим, що постійно впроваджує передові технології, — зазначив Юрій Бобало. — Студентам і викладачам буде приємно працювати на обладнанні високої потужності разом із фірмою Ariston. Практична підготовка завжди була недоліком в освітній системі, особливо на сучасному обладнанні. Тепер ми зможемо розвиватися та навчатися на практиці.

Ректор також подякував компанії Ariston за щедрий внесок і зауважив, що це обладнання стане неоціненним як для навчального процесу, так і для наукових досліджень.

Своєю чергою директор Ariston Ігор Макаров наголосив, що компанія завжди підтримувала інновації і прагне бути на передовій у сфері енергозбереження та технологій гарячого водопостачання й опалення. Він зазначив:

— Компанія Ariston є лідером у просуванні енергоефективних технологій. Ми раді співпрацювати з Львівською політехнікою та бажаємо, щоб наше обладнання допомогло студентам здобувати практичний досвід, який зробить їх конкурентоспроможними на ринку праці.

Ця співпраця не лише відкриває нові можливості для студентів, а й стає прикладом того, як бізнес і освіта можуть разом розвивати наукові дослідження. Важливість такої синергії відзначив директор департаменту освіти і науки Львівської ОВА Олег Паска:

— Без реальних наукових досліджень неможливо розвивати ефективний бізнес. Подібні лабораторії дають студентам нові можливості для навчання та розвитку.

Для студентів відкриття лабораторії Ariston — це шанс навчатися не лише за підручниками, а й безпосередньо на сучасному обладнанні, яке використовують у реальних виробничих умовах. Практична підготовка на такому рівні робить випускників більш готовими до ринку праці, відкриває перед ними нові перспективи та робить їх конкурентними в умовах глобальної економіки. Голова студентського профбюро Інституту будівництва та інженерних систем Олександр Гудзовський подякував керівництву університету та Ariston за таку можливість:

— Ми вдячні за те, що можемо навчатися не лише на теорії, а й на практиці, що ви покращили якість нашої освіти навіть у цей нелегкий час.

Для викладачів нова лабораторія створює можливості проведення наукових досліджень, організації конференцій та захисту дисертацій, що ще більше підвищить рівень науки в університеті. Ця лабораторія стане важливим кроком на шляху до інтеграції сучасних технологій у навчальний процес, підвищення якості освіти та створення умов для інноваційних досліджень у Львівській політехніці.

Завідувач кафедри теплогазопостачання і вентиляції Львівської політехніки Василь Желих наголосив, що відкриття лабораторії — це не лише навчальна подія, а й крок до майбутньої перемоги України:

— Цей крок наближає нас до перемоги, він свідчить про те, що життя продовжується. Наші студенти зможуть підвищувати кваліфікацію, а викладачі — проводити наукові дослідження на сучасному обладнанні.

Після офіційної частини заходу гості й учасники мали змогу поспілкуватись у неформальній атмосфері та обговорити плани розвитку співпраці між університетом і компанією Ariston.