Засідання Ради ректорів Львівщини відбулося 10 вересня у Національному університеті «Львівська політехніка» під головуванням ректора Університету професора Юрія Бобала. Ініціатором зустрічі з ректорами був голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка. Користуючись участю віце-прем’єр-міністра України В’ячеслава Кириленка у роботі Форму видавців, він запросив його на зустріч з ректорами.
За словами В’ячеслава Кириленка, соціально-економічна ситуація в країні є надзвичайно складною. Вона зумовлена насамперед агресією сусідньої держави. Цього року із бюджету на силові структури виділено 67 мільярдів гривень. Попри низку негативних факторів є ознаки одужання економіки, зокрема, припинилося падіння курсу гривні, є домовленості з кредиторами щодо відтермінування сплати державного боргу. У бюджеті на цей і наступні роки не передбачено зменшення витрат на освіту, культуру і медицину. Промовець спростував чутки про те, що наступного року буде скасовано держзамовлення на прийом абітурієнтів у вітчизняні університети.
Натомість голова облдержадміністрації Олег Синютка розпочав свій виступ з розповіді про успішне завершення кількох фортифікаційних споруд на Луганщині. Обстріли сепаратистів засвідчили, що ці споруди здатні надійно захистити наших воїнів. Він надзвичайно збентежений подіями під Верховною Радою 31 серпня, маючи на увазі загибель трьох бійців Національної гвардії України у сутичках з радикальними угрупуваннями. Відтак Олег Синютка закликав ректорів, які мають великий авторитет у молодіжному середовищі, активніше впливати на настрої студентів і викладачів, закликати їх до розуміння ситуації, зваженості і відповідальності у своїх діях і вчинках.
Виступаючи на засіданні, ректори Львівщини порушили цілу низку запитань, які безпосередньо стосуються сфери освіти. Як відомо, галузеві ВНЗ передані у підпорядкування Міністерства освіти і науки України. Навчальні заклади передали, але активи, приміщення, земля залишилися за галузевими міністерствами.
Йшлося також і про скорочення кількості годин на фізичне виховання, про необхідність врегулювати співвідношення балів ЗНО і результатів творчих конкурсів при вступі до мистецьких навчальних закладів, внесення змін до переліку спеціальностей тощо.
Віце-прем’єр-міністр України взяв усі ці питання на замітку і пообіцяв вирішити їх в уряді та відповідних міністерствах.