Вступникам 2024: додатковий набір у коледжі та університети

Людмила Іванишин, Центр комунікацій Львівської політехніки
Заставка до матеріалу

Основний період подання заяв на вступ до університетів та коледжу на бакалаврат уже завершився, але в абітурієнтів ще є шанс вступити на бажану спеціальність.

Заклади освіти, де у 2024 році відбуватиметься додатковий набір вступників, самостійно визначають його терміни, але не пізніше ніж 31 жовтня. Коледжі зазвичай починають додатковий набір у серпні, університети оголошують його на бакалаврат наприкінці серпня — на початку вересня, а на магістратуру — у вересні-жовтні. Додаткова сесія може охоплювати кілька хвиль, тому, плануючи вступ у цей період, варто орієнтуватися на правила конкретного закладу.

Не всі коледжі та університети проводитимуть додатковий набір у 2024 році, оскільки це не є обов’язковим. Донабір відбуватиметься лише в тих закладах, де після основного періоду залишилися незаповнені місця. Важливо зазначити, що додатковий набір можливий лише на контракт. У коледжах можна здобути рівень фахового молодшого бакалавра, вступивши після 9-го або 11-го класу, а також після училища з рівнем «кваліфікований робітник».