Викладач кафедри ІМКС взяв участь у програмі академічної мобільності від проєкту Arqus Solidarity with Ukraine

Кафедра історії, музеєзнавства та культурної спадщини
Фото з візиту до Польщі

4–8 листопада 2024 року в рамках академічної мобільності з Вроцлавським університетом у рамках проєкту Arqus Solidarity with Ukraine «Співпраця з українськими університетами Альянсу Європейських технічних університетів» за підтримки польської національної агенції академічних обмінів NAWA відбувся візит до Вроцлава старшого викладача кафедри історії, музеєзнавства та культурної спадщини Інституту гуманітарних та соціальних наук Львівської політехніки Сергія Конюхова.

Метою навчального візиту була участь у тренінгах, організованих Вроцлавським університетом, який сьогодні має 12 факультетів, понад 4 000 науковців та співробітників, понад 20 000 студентів і є одним із кращих університетів Республіки Польща.

Низка зустрічей, проведених завдяки співпраці університетів, дала змогу дізнатися більше про підтримку дослідницьких ініціатив у вищій освіті й академічних дослідженнях. У візиті брали участь викладачі та аспіранти Національного університету «Львівська політехніка», Львівського національного університету імені Івана Франка, Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Києво-Могилянської академії та Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

Під час візиту науковці дізналися про діяльність факультетів та інших наукових і освітніх центрів Вроцлавського університету. Його міжнародна співпраця полягає у діяльності програми Erasmus+, відповідно до якої є 900 двосторонніх угод, Arqus Alliance, NAWA, програми Lane Kirkland, Study Abroad тощо. Огляд долученості польських університетів до міжнародних програм дає змогу стверджувати, що така політика покликана залучати кошти для інституцій, має на меті підняти рівень освіти й науки до кращих світових стандартів.

Презентацію про ідею Європейського університету, який побудований на Arqus Alliance, одному з 64 об’єднань університетів, та про NAWA як результат політики підтримки вищої освіти й наукових досліджень провела директорка відділу міжнародною співпраці Уршула Брода.

Під час лекції науковця Томаша Возняковського учасники візиту дізналися більше про процес рецензування наукових статей та наукової літератури. Освітяни отримали важливі поради для написання публікацій.

Зустріч із професором Ярославом Сирником дала можливість дізнатися більше про організування українських студентів Вроцлавського університету у спільноту та про можливості польсько-української співпраці в академічному середовищі.

Науковці Вроцлавського університету Адріана Міхалевська, Патриція Матуш, Анна Юрашич та Каміла Камінська-Старк розповіли про особливості оцінки діяльності науковців, соціальну залученість університету, можливості для науково-освітнього співробітництва у рамках міжнародної співпраці.

Фото з візиту до Польщі Фото з візиту до Польщі Фото з візиту до Польщі Фото з візиту до Польщі Фото з візиту до Польщі Фото з візиту до Польщі Фото з візиту до Польщі Фото з візиту до Польщі Фото з візиту до Польщі