Як захистити інтелектуальну власність молодих винахідників? Як підтримати талановиту молодь на різних етапах навчання та наукової діяльності? Ці та інші питання обговорили на робочій зустрічі, ініційованій департаментом освіти і науки Львівської обласної військової адміністрації.
В обговоренні взяли участь директор департаменту освіти і науки Олег Паска, працівники департаменту, представники Українського національного офісу інтелектуальної власності та інновацій (ІР офісу), працівниця відділу ліцензування Національного університету «Львівська політехніка» Наталя Качмар-Кос, керівник Tech StartUp School Назар Подольчак, доцентка кафедри адміністративного та фінансового менеджменту Інституту адміністрування, державного управління та професійного розвитку Львівської політехніки Наталія Цигилик, інші зацікавлені особи.
Останніми роками Львівщина вкладає багато ресурсів у розвиток винахідництва серед молоді. Зокрема, п’ятий рік поспіль департамент освіти і науки ЛОВА підтримує проєкт «Стартап Батяри» (для винахідників 5–11 класів), який реалізовує Tech StartUp School Львівської політехніки. Проте багато новаторських ідейне мають продовження, право власності на розробки юних винахідників здебільшого не захищене патентом. Тож на зустрічі обговорили питання підтримки талановитої молоді не тільки під час навчання у школі, але й на етапі навчання у ЗВО та здійснення наукової діяльності.
Зокрема, Назар Подольчак наголосив на важливості розв’язання проблеми трансферу технологій та звернув увагу присутніх на питання міжнародного патентування винаходів українських розробників. Разом з тим він запропонував ввести у вишах як вибірковий блок «Розвиток креативності та інновацій» і зробити цей блок міжуніверситетським.
Докладніше – на порталі «Освіта Львівщини».