Завдяки багаторічній сумлінній праці у галузі хімії та хімічних технологій науково-педагогічні та наукові працівники кафедри органічної хімії Інституту хімії та хімічних технологій Львівської політехніки професор Володимир Самарик, професор Сергій Варваренко та старша наукова співробітниця Наталія Носова стали наставниками для багатьох студентів, аспірантів, докторантів, випускників бакалаврських і магістерських програм і вже сформованих молодих дослідників.
Довготривалі консультації, новаторські пояснення, слушні поради, підтримка 24/7, участь в експериментах, робота над спільними науковими проєктами – все це захоплює студентів кафедри органічної хімії й надає їм можливість упевнено робити свої перші кроки у ще не зовсім звіданий світ науки. Такий підхід без сумніву дає свої результати.
Для прикладу, цього тижня молоді вчені кафедри органічної хімії виступили на ІV Всеукраїнській інтернет-конференції молодих вчених «Перспективи хімії в сучасному світі». Науковий захід проходив в онлайн-режимі на базі Житомирського державного університету імені Івана Франка та був присвячений дослідженням молодих фахівців у галузі неорганічної, аналітичної, органічної, біоорганічної, фізичної хімії, хімічних технологій, прикладних аспектів хімії тощо. Серед учасників конференції – викладачі, студенти й аспіранти Житомирського державного університету імені Івана Франка, Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна, Одеського національного університету імені І.І. Мечникова, Сумського державного університету і Національного університету «Львівська політехніка».
Перші свої наукові здобутки продемонстрували студенти, магістранти й аспіранти кафедри органічної хімії Львівської політехніки:
- магістрантка Юлія Киричук презентувала доповідь на тему «Псевдополіамінокислоти поліестерного типу на основі похідних глутамінової кислоти та поліетердіолів для інкапсуляції харчових добавок»;
- магістрантка Діана Варчук виступила на тему «Вогнетривкі склопакети з використанням гібридного гідрогелю»;
- магістрант Сергій Цикунков підготував доповідь «Формування полімерних наношарів зі спеціальними властивостями на поверхні поліпропілену»;
- студентка бакалаврської програми Юлія Черкас виступила на тему «Дослідження сорбції та десорбції знеболювальних препаратів альгінат ними гідрогелевими пластинами»;
- аспірантка І курсу Соломія Капаціла поділилися з присутніми своїми напрацюваннями на тему «Альгінат-хітозанові ксерогелі: абсорбційні властивості у модельних біологічних рідинах».
Наукові доповіді студентів та аспірантів були змістовними, презентаційні матеріали влучними й викликали чимало запитань в інших учасників конференції.
Організатори заходу відзначили високий фаховий рівень виступів і підготовлених презентацій доповідачів та подякували за цікаву й плідну наукову співпрацю.
Для більшості з доповідачів це був перший науковий дебют, тому вітаємо з початком і бажаємо успіхів і подальших здобутків! Хай щастить!