Створення консорціуму

Більшість проектів у програмі Горизонт 2020 є проектами співпраці, де головною умовою є наявність мінімум трьох партнерів з трьох різних країн-членів ЄС або асоційованих країн.

Україна  має статус асоційованої країни до програми «Горизонт 2020».

Реальні консорціуми зазвичай мають більше партнерів ніж три організації.

Проаналізуйте чи Ви маєте достатній потенціал, щоб виконувати роль координатора. Українська організація може виконували роль координатора, але треба мати реальні підстави для аргументації перед ЄС щодо Вашої здатності виконувати таку роль. Тут серйозним аргументом може бути Ваш попередній успішний досвід участі у 7РП, або участь у інших великих проектах.

Швидше за все українська організація буде входити у консорціум у ролі партнера. Однак Ви можете бути одним із лідерів консорціуму, координатором якого буде досвідчена організація з країн ЄС.

У будь-якому випадку для участі у проектній заявці на конкурс Горизонту 2020 Вам слід зацікавити декількох європейських партнерів Вашою власною проектною ідеєю, або Ви знаходите достатні аргументи перед партнерами з ЄС, що Ви можете стати корисним партнером у реалізації спільної проектної ідеї, в якій буде і ваша частка. Ви також можете стати учасником проектної заявки і без власної ідеї, якщо переконаєте потенційних європейських партнерів у тому, що володієте унікальними компетенціями у певній області.

На практиці, Ви можете поєднувати дві тактики діяльності – просувати власну проектну ідею та спробувати зацікавити описом Вашого досвіду для реалізації проектних ідей інших організацій.

Один з найкращих варіантів – це Ваша особиста участь у провідних європейських подіях з тематики Горизонту 2020, які відбуваються в Європі, в т.ч. в інформаційних днях з окремих пріоритетів, які проводить ЄК.

Наприклад, Інформацію про актуальні та минулі події у сфері ІКТ можна переглянути за посиланням: https://ec.europa.eu/digital-single-market/en/past-events

Якщо  Ви не змогли взяти участь у інформаційних днях, які проводила ЄК, то використайте опцію «Past events» для перегляду інформації про такі дні. Перейдіть на сторінку відповідного інформаційного дня і Ви зможете отримати інформацію про список учасників, їх пропозиції і презентації. Це важлива інформація для Вас, щоб визначитись кому адресувати власні пропозиції.

Дуже часто інформаційні дні ЄК проводяться в режимі онлайн трансляції.

Підготуйте два види інформації про себе: опис проектних ідей та опис профілю Вашої дослідницької групи. Опис профілю повинен відповідати тематиці конкурсу.

Для розміщення Вашої інформації та пошуку партнерів пропонуємо використати наступні інформаційні ресурси:

  1. Сервіс CORDIS з пошуку партнерів.
  2. Competence platform EECA
  3. Проект Ideal-ist
  4. Професійну групу в LinkedIn «Україна у програмі Горизонт 2020 та інших програмах ЄС» (Ukraine in the Horizon2020 and other EU-programs)
  5. Мережа національних контактних пунктів України
  6. В мережі LinkedIn Ви можете ввійти в інші групи, наприклад, HORIZON 2020 FRAMEWORK PROGRAMME for RESEARCH and INNOVATION https://www.linkedin.com/groups/3731775. Ця група має 186000 членів та різні підгрупи, в т.ч.
  7. Horizon 2020 Information and Communication Technologies - Industrial Leadership https://www.linkedin.com/groups/2066081

У цих групах Ви можете розміщувати свої власні пропозиції, а також приймати участь в обговоренні пропозицій інших фахівців.

До організації діяльності з просування вашої наукової групи слід віднестись дуже відповідально. Бажано залучити колег та працівників, які володіють англійською мовою та організувати процес активної комунікації на цьому етапі. Якщо Ви будете відповідати на листи електронною поштою довше ніж на протязі 24 годин, то це значно зменшує Ваші шанси стати партнером міжнародного консорціуму. 
 

Структура опису організації для включення у консорціум проекту:

  • Full title of your organization
  • PIC (partner’s identification code)
  • Description of the legal entity and its main tasks, with an explanation of how its profile matches the tasks in the proposal
  • Curriculum vitae or description of the profile of the persons, including their gender, who will be primarily responsible for carrying out the proposed research and/or innovation activities
  • A list of up to 5 relevant publications, and/or products, services (including widely-used datasets or software), or other achievements relevant to the call content;
  • A list of up to 5 relevant previous projects or activities, connected to the subject of this proposal
  • A description of any significant infrastructure and/or any major items of technical equipment, relevant to the proposed work
Оновлено 4 роки 3 місяці тому