Кафедра архітектури та реставрації отримала у подарунок бібліотеку з польських видань останніх років

Кафедра архітектури та реставрації Львівської політехніки
Подарунок від польських колег

Кафедра архітектури та реставрації Інституту архітектури та дизайну отримала у подарунок бібліотеку з польських видань останніх років, присвячених питанням охорони та реставрації пам’яток культурної спадщини. Книги зібрано в рамках ініціативи, натхненної жестом професора Кшиштофа Павловського (доктора honoris causa Львівської політехніки) на травневій конференції польського комітету ICOMOS «Теоретичні основи охорони пам’яток – 60 років Венеціанської хартії».

Тематика переданих публікацій надзвичайно широка: це книги й періодичні видання з охорони пам’яток мистецтва та архітектури, мистецтвознавчі дослідження, а також есе та праці із сучасного мистецтва. Представлено як нові дослідження, так і факсимільні видання антикварних книг.

Бібліотеку, яка налічує близько 300 книг, було передано завідувачу кафедри АТР професору Миколі Бевзу під час візиту до Львова представників Секретаріату PKN ICOMOS Аліни Тарси та Альдони Толіш. Гості мали змогу ближче ознайомитися з науковими досягненнями та практичними консерваційними роботами, які проводять працівники та студенти кафедри архітектури та реставрації.

Завдяки щедрому подарунку літературний фонд кафедри збагатився новими виданнями. Передана література вже отримала високу оцінку викладачів і, безумовно, стане цінним джерелом знань і натхнення для аспірантів та студентів кафедри АТР і всього Інституту архітектури та дизайну.

Надана підтримка є доказом того, що разом із польськими колегами можемо досягти великих успіхів, зберігаючи культурну спадщину. Колектив кафедри архітектури та реставрації висловлює особливу подяку кожному з донорів – ми цінуємо ваш внесок і відданість, які зробили цю ініціативу можливою:

• Attyka s.c. Kraków
  • Polski Komitet Narodowy ICOMOS
  • Podlaski Wojewódzki Konserwator Zabytków w Białymstoku
  • Politechnika Krakowska, Wydział Architektury, Katedra Architektury Krajobrazu
  • Politechnika Krakowska, Wydział Inżynierii Lądowej, Małopolskie Laboratorium Budownictwa Energooszczędnego
  • Politechnika Lubelska, Wydział Budownictwa i Architektury, Katedra Konserwacji Zabytków
  • Politechnika Śląska, Wydział Architektury, Katedra Sztuk Pięknych i Projektowych
  • Przemyska Biblioteka Publiczna
  • Redakcja Wiadomości Konserwatorskich
  • Stołeczny Konserwator Zabytków
  • Śląski Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Katowicach, Delegatura Bielsko Biała
  • Zachodniopomorski Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Szczecinie

Дякуємо всім меценатам, серед яких – приватні особи, музеї, видавництва, редакції журналів, навчальні заклади, наукові інститути, уряди й установи з охорони та реставрації пам’яток!