Львівські політехніки підписують петицію про фінансове блокування російської науки

Центр комунікацій Львівської політехніки
Заставка до матеріалу

Наукова спільнота нашого університету підтримує ініціативу свого колеги з Національного аерокосмічного університету, доцента кафедри математичного моделювання та штучного інтелекту Дмитра Чумаченка, який запропонував звернутися до міжнародної наукової спільноти з проханням заблокувати фінансування російської науки.

Документ уже підписала майже тисяча українських науковців. У ньому, зокрема, йдеться:

«Російська Федерація здійснила підступний та абсолютно ганебний військовий напад на нашу країну! Забороненими у цивілізованому світі крилатими ракетами з касетними боєприпасами та вакуумними бомбами руйнують житлові квартали, дитячі садочки та лікарні у самому центрі Європи. У цій ситуації своє вагоме слово повинна сказати прогресивна світова наукова спільнота. Тому ми зараз конче потребуємо саме вашої підтримки».

Серед вимог українських науковців:

• заблокувати громадянам та установам Російської Федерації доступ до всіх наукометричних баз та матеріалів усіх наукових видавництв;
  • унеможливити участь науковців та наукових установ РФ у міжнародних грантових програмах, що фінансуються ЄС та іншими партнерами;
  • призупинити участь дослідників, студентів та установ із РФ у поточних програмах міжнародної академічної мобільності;
  • бойкотувати спроби проведення наукових заходів у РФ (враховуючи наукові конференції, симпозіуми тощо);
  • призупинити індексацію наукових видань у всіх наукометричних базах даних, що видаються у РФ;
  • заборонити громадянам РФ бути редакторами/співредакторами/рецензентами міжнародних видань.

Долучитися до звернення