Молодь на шляху до лідерства: відкриття Школи лідера в Tech StartUp School Львівської політехніки

Святослав Іваньо, Центр комунікацій Львівської політехніки
Фото з відкриття школи

6 лютого 2025 року у Tech StartUp School відбулось відкриття Школи лідера. Цей проєкт проводиться для учнів 15–18 років на базі кафедри адміністративного та фінансового менеджменту Інституту адміністрування, державного управління та професійного розвитку Національного університету «Львівська політехніка».

Модератором заходу була доцентка кафедри АФМ Наталя Цигилик. З вітальним словом виступив заступник голови Львівської обласної військової адміністрації з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Олександр Кулепін. Держслужбовець зазначив, що сьогодні для молоді, яка розпочинає свою професійну діяльність, надзвичайно важливо володіти лідерськими здібностями, вміти швидко опановувати матеріал, ухвалювати рішення та цілеспрямовано виконувати поставлені завдання. Школа лідера ставить за мету допомогти розкрити лідерський потенціал учасників і сприяє розвитку ефективних комунікативних та організаційних навичок, що стане основою для досягнення амбітних результатів.

Привітав усіх присутніх директор Департаменту освіти та науки Львівської обласної військової адміністрації Олег Паска. За його словами, справжній лідер — це не той, хто заявляє: «Я це можу», «Я це зроблю», а той, хто вміє слухати колектив, знаходити корисні ідеї та надихати команду на генерування креативних рішень. Для лідера важливим є вміння створити сприятливу атмосферу в команді та своєю діяльністю вносити позитивні зміни у суспільстві. Згадав п. Олег про принцип Парето, зазначивши, що 20% зусиль приносять 80% успіху, а 80% ресурсів забезпечують решту 20% результату.

Директор Інституту адміністрування, державного управління та професійного розвитку Львівської політехніки Любомир Пилипенко зауважив, що ми живемо у вкрай непростий час, зумовлений повномасштабною війною проти України. Однак, попри сьогоденні виклики, навколо нас розвиваються  неймовірні можливості, ключову роль у яких відіграють знання та креативність. Проте навіть найперспективніші ідеї потребують вміння шукати однодумців та об’єднуватись навколо спільної мети. На думку п. Любомира, лідерські якості — це не обов’язково вроджений талант: хтось володіє ними від природи, проте їх потрібно розвивати та вдосконалювати — саме ці компетенції дозволяють не лише презентувати ідеї суспільству, але й ефективно їх реалізовувати:

― Ми сподіваємось, що три місяці навчання у Школі лідера забезпечать вам ті лідерські навички, за допомогою яких у майбутньому ви зможете розвивати свої ідеї, стартапи, територіальні громади та нашу державу загалом.

Завідувач кафедри адміністративного та фінансового менеджменту Інституту адміністрування, державного управління та професійного розвитку Львівської політехніки Назар Подольчак, у вітальному слові, наголосив, що кожен присутній — це майбутній лідер, який володіє унікальними здібностями. Завдання Школи — допомогти виявити сильні сторони, спрямувати їх у правильне русло та використовувати як інструменти для особистісного і професійного зростання. Лідер — це той, хто цілеспрямовано розкриває свій потенціал (від природних задатків до професійних навичок) та змінює на краще середовище навколо себе.

Модераторка заходу Наталя Цигилик представила усім присутнім перспективи навчання у Львівській політехніці, на кафедрі адміністративного та фінансового менеджменту зокрема. Доцентка зробила акцент на тому, що Львівська політехніка є у п’ятірці найкращих українських університетів України та входить до переліку найкращих університетів світу.

У межах заходу Назар Подольчак прочитав лекцію на тему: «Бути лідером – легко!». Після лекції присутні викладачі та вчителі ділились своїми роздумами про те, чи легко бути лідером. Декілька ключових думок, які пролунали: «Якщо ти хочеш йти швидко — йди сам. Якщо хочеш йти далеко — йди з командою», «Лідером бути легко, якщо ти ухвалив рішення ним бути», «Керівник не завжди є лідером, а лідер не завжди керівник», «Не бійтесь бути лідерами», «Хороша команда — запорука успіху», «Якщо ви чогось хочете досягнути — немає нічого неможливого» та багато інших. Жвава дискусія, у межах якої всі присутні мали можливість висловити свою позицію, неабияк надихала на роздуми.

Для участі у Школі лідера зареєструвалося 167 учасників з 10 областей України та м. Києва. Підписано Меморандуми про співпрацю з гімназіями № 1 та № 2 Шептицької міської ради, школою № 27 м. Львова та Мельничненською гімназією.

Зустрічі відбуватимуться 1 раз на тиждень в онлайн форматі. Тривалість заняття — 1 година у позаурочний час, після 16:00. Тривалість навчання становить 3 місяці, після завершення курсу кожний учасник отримає сертифікат (при умові відвідування 90% занять). У Школі лідера навчатимуть викладачі кафедри адміністративного та фінансового менеджменту.

Головна мета проєкту — мотивувати молодь на лідерську роль та ознайомити з перспективами навчання у Національному університеті «Львівська політехніка». Акцент під час навчання здійснюватиметься на практичній складові, що дозволить учням застосовувати отримані знання у повсякденному житті.

Фото з відкриття школи Фото з відкриття школи Фото з відкриття школи Фото з відкриття школи Фото з відкриття школи Фото з відкриття школи Фото з відкриття школи Фото з відкриття школи Фото з відкриття школи Фото з відкриття школи Фото з відкриття школи Фото з відкриття школи Фото з відкриття школи Фото з відкриття школи Фото з відкриття школи Фото з відкриття школи Фото з відкриття школи Фото з відкриття школи Фото з відкриття школи Фото з відкриття школи Фото з відкриття школи Фото з відкриття школи Фото з відкриття школи Фото з відкриття школи Фото з відкриття школи Фото з відкриття школи Фото з відкриття школи Фото з відкриття школи Фото з відкриття школи Фото з відкриття школи Фото з відкриття школи Фото з відкриття школи Фото з відкриття школи Фото з відкриття школи Фото з відкриття школи Фото з відкриття школи Фото з відкриття школи Фото з відкриття школи Фото з відкриття школи Фото з відкриття школи Фото з відкриття школи Фото з відкриття школи Фото з відкриття школи Фото з відкриття школи