Упродовж минулого тижня, 12–14 листопада 2024 року, у Львівській політехніці відбувся Третій всеукраїнський міжуніверситетський кар’єрний онлайн-захід «Час працювати 2024».
Ще влітку 2022 року ми знали, що попереду часи великих випробувань. І разом з центрами кар’єри провідних університетів України прийняли єдино вірне рішення – консолідувати спільні зусилля для впровадження і розвитку кар’єрних ініціатив для сприяння працевлаштуванню студентської молоді. Так виник кар’єрний захід «Час працювати».
Третій рік поспіль ми не просто об’єднуємося знову і знову, а й покращуємо результати: так, у 2024 році з нами було 13 університетів-організаторів, одразу 57 роботодавців з різних сфер та більше 1 500 студентів з усієї країни.
«Час працювати 2024» – це подія, що відкриває нові кар’єрні горизонти для студентської молоді. Три дні продуктивного спілкування й розуміння того, що ринок праці для пошукачів першої роботи не просто живе, а ще й розвивається попри реалії війни. Під час проєкту наші бізнеси-партнери презентували близько 120 вакансій для студентів та випускників. І з такою командою однодумців – університетських кар’єрних центрів – не маємо жодного сумніву: далі – тільки більше!
Організували і провели цю масштабну подію кар’єрні центри провідних університетів України:
- Національного університету «Львівська політехніка» (відділ працевлаштування та зв’язків з виробництвом);
- Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського»;
- Київського національного університету імені Тараса Шевченка;
- Національного університету «Києво-Могилянська академія»;
- Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана;
- Державного торговельно-економічного університету;
- Київського столичного університету імені Бориса Грінченка;
- Львівського національного університету імені Івана Франка;
- Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.З. Ґжицького;
- Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара;
- Національного університету біоресурсів і природокористування України;
- Державного університету інформаційно-комунікаційних технологій;
- Полтавського університету економіки і торгівлі.
Учасниками кар’єрного онлайн-заходу «Час працювати» стали понад 50 компаній-роботодавців, серед яких: SoftServe, Boeing, Renesas Electronics, Deloitte, EY, Артеріум, Sigma Software, Infineon Technologies, Boosta, ОККО, Idea Bank, abmk, Farmak, Kormotech, Melexis, ZONE3000, АКО Індастріс, DataArt, LOGITY, Прогрестех-Україна, Сільпо, Mazars Ukraine, МЕРЕЖА ПРАВА, Ґудвеллі, НБУ, Барком, ТОВ «АГРОЛЬ», KERNEL, United Nations World Food Programme, Київстар, Pravex Bank та інші.
Програма включала роботу онлайн у двох паралельних потоках щодня: спочатку на воркшопах та бізнес-іграх, а потім – на HR-сесії та зустрічах з експертами «Запитай у профі» компаній-роботодавців. Загалом під час заходу проведено 60 активностей для студентів і випускників різних спеціальностей. Було презентовано актуальні вакансії та можливості проходження практики і стажування майбутніх фахівців.
Теми тренінгів і воркшопів та зустрічі з експертами були надзвичайно актуальними й викликали активне зацікавлення в учасників кар’єрного заходу:
- Renesas Electronics: Із HR Generalist у Community Relations (Early Careers);
- ZONE3000: Soft skills інтенсив. Розвиваємо гнучкі навички для успішної кар’єри;
- Boeing: Компанія «Боїнг Україна»;
- Kernel: Від інформації до інновацій: управління знаннями сьогодні;
- EY Ukraine: Як визначити справжню цінність компанії: інструменти та інсайти з оцінки бізнесу;
- SoftServe: Вступив на IT, а що далі?;
- Deloitte: Кар’єра аудитора в «Делойт»;
- Київстар: Кризовий маркетинг;
- AC Crowe: Обговорення питань сучасного стану ринку професійних послуг України та шляхів, які допоможуть студентам отримати перше робоче місце в міжнародній компанії;
- Boosta: Маркетинг (SEO);
- Національний банк України: Бізнес-гра «Аліса в країні фінансів»;
- Clarity Ukraine: Як побудувати успішну кар’єру в ІТ-консалтингу?;
- AEQUO: Навички, які знадобляться юристу, та як їх розвинути;
- Мережа Права: Soft skills для розвитку кар’єри. Які навички цінують роботодавці та як їх покращити;
- KERNEL: Становлення висококласного фахівця з промислової автоматизації;
- Артеріум: Нові горизонти технолога: від лаборанта до керівника;
- lifecell: Як розпочати кар’єру PR-спеціаліста;
- Infineon: Шлях від студента до успішного інженера в провідній напівпровідниковій компанії Infineon Technologies AG;
- Прогрестех: Інженерія без кордонів;
- Kreston Ukraine: Як підготуватись до онлайн-співбесіди?
Записи воркшопів та зустрічей з експертами можна переглянути на сторінці відділу працевлаштування та зв’язків з виробництвом у соцмережі Фейсбук.
Відділ працевлаштування та зв’язків з виробництвом Львівської політехніки щорічно створює електронний каталог-презентацію учасників кар’єрного заходу, у якому подано інформацію про діяльність компаній, актуальні вакансії, контакти осіб відповідальних за підбір персоналу, можливість працевлаштування, стажування та проходження практики. Електронний каталог-презентація буде згодом опублікований на сторінці відділу, а також розміщений на сайті Університету й у соцмережах.
Такі заходи є майданчиком взаємодії між роботодавцями та пошукачами роботи й дають змогу ближче ознайомитися з діяльністю компаній, дізнатись про відкриті вакансії та можливості кар’єрного розвитку потенційним працівникам, поставити запитання, а компанії таким чином популяризують бренд роботодавця та мають можливість підібрати працівників на відкриті позиції або створити кадровий резерв.
Інформацію про Третій всеукраїнський міжуніверситетський кар’єрний онлайн-захід «Час працювати-2024» висвітлювали у засобах масової інформації та соціальних мережах, що важливо для підвищення іміджу Університету й залучення абітурієнтів до вступу саме до Львівської політехніки, де створено можливості для успішного працевлаштування та розвитку студентської молоді та випускників.